Czy żeby mieć telefon z Androidem muszę mieć Internet w komórce?Wśród osób chcących kupić smartphone z Androidem panuje mit, że urządzenie to będzie samo łączyć się z Internetem generując ogromne koszty. Dziś postaram się napisać czy tak jest faktycznie i jak temu zapobiegać. Dowiecie się także, dlaczego warto wykupić pakiet u swojego operatora.

By telefon z Androidem działał poprawnie musi mieć zapewniony stały dostęp do Internetu – tak myśli wiele osób, które wciąż wahają się na kupno smartphone’a spod znaku zielonego robocika. Jest to nieprawda! Telefon z Androidem może działać gdy nie mamy wykupionego pakietu, odpowiednia konfiguracja pozwoli nam także zablokować samoistne połączenia z Internetem generujące dodatkowe koszta.

Sposoby na odcięcie Internetu w telefonie z Androidem są co najmniej dwa. Pierwszy pozwala na stałe zlikwidować połączenie i jest sposobem „na tzw. pałę”. Polega na usunięciu ustawień połączenia – w tym przypadku telefon nigdy nie będzie łączył się z Internetem (odwrócić ten proces będziemy mogli wyłącznie wpisując ponownie dane z materiałów operatora). Aby usunąć  ustawienia transmisji danych należy wejść w Ustawienia/Sterowanie siecią bezprzewodową/Sieci telefonii komórkowej/Nazwy punktów dostępowych.  Następnie otwieramy profil, który w nazwie będzie miał GPRS albo Internet i zastępujemy tekst z pozycji APN innym dowolnym (np. brak). Po zapisaniu ustawień telefon nie będzie łączył się z Internetem.

Prostszym i bardziej praktycznym sposobem będzie użycie widgetu i odpowiedniej aplikacji. Android Market oferuje kilkadziesiąt aplikacji służących do blokowania połączeń z Internetem, jedną z nich jest APNdroid. Program jest łatwy w obsłudze po jego uruchomieniu możemy zaznaczyć czy chcemy by blokowany był tylko Internet czy także wiadomości MMS. Do aplikacji możemy ściągnąć także odpowiedni widget, dzięki któremu będziemy mogli wyłączać i włączać Internet z poziomu ekranu głównego.


test

Dlaczego nie warto blokować Internetu w telefonach z Androidem?

Android to nie jest zwykły telefon – to smartphone, urządzenie wielofunkcyjne, którego jedną z funkcji podstawowych jest telefon. Telefony z systemem Android przystosowane są do synchronizacji z usługami oferowanymi przez Google np. pocztą Gmail czy Google Maps. By korzystać z tych usług niezbędnie jest połączenie z Internetem. Z własnego doświadczenia wiem, że mobilny internet przydaje bardzo się przydaje i wcale nie jest drogi. Nieduże pakiety za kilka złotych miesięcznie spokojnie wystarczą na umiarkowane korzystanie z serwisów mobilnych, poczty czy innych aplikacji typu map Google.

Zamiast blokować połączenie czasami warto zastanowić się czy ni wydać kilku złotych na jakiś tani pakiet – podniesie to komfort użytkowania smartphone’a i znacznie zwiększy jego funkcjonalność, a chyba wydając kilkaset do kilku tysięcy złotych na telefon właśnie o to chodzi.

Opera Mini – aplikacja która pomaga oszczędzać mobilny internet Aż dziw bierze, że przez cały czas prowadzenia bloga nie opisałem aplikacji z której korzystam najczęściej. Mowa tu o mobilnej wersji przeglądarki Opera. Aplikacja ta jest godna uwagi zwłaszcza ze względu na umiejętność kompresji danych co pozwala za...
UKE zajmie się wysokimi rachunkami za transmisję danych w smartfonach O tym, że popularność smartfonów w Polsce wciąż rośnie nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Niestety wraz ze wzrostem aktywnych urządzeń nie wzrasta świadomość ich użytkowników. Co jakiś czas słyszymy lamentowanie i płacze, że "smartfon wespół z oper...
Terminarz w komórce zastąpił mi kalendarz książkowy Gdyby jeszcze kilka lat temu ktoś mi powiedział, że przestanę używać tradycyjnego książkowego kalendarza, a informacje o spotkaniach i zadaniach do wykonania będę zapisywał w telefonie wyśmiałbym go. Dziś nie wyobrażam sobie innego kalendarza niż ten...
Jak długo czekałem na kartę Aero2? Dokładnie 39 dni czekałem na dostarczenie karty Aero2 zapewniającej bezpłatny dostęp do internetu! Spółka powiązana z Zygmuntem Solorzem-Żakiem w ramach umowy z polskimi urzędnikami musi zapewnić bezpłatny dostęp do internetu do grudnia 2016, a kartę...