Konwerter walut na Androida

Kiedy całkiem niedawno wybierałem się w zagraniczną podróż potrzebowałem przelicznika walut. Wiadomo, taka aplikacja ułatwia życie kiedy mamy obcować z walutą obcą. W oficjalnej dokumentacji mojego smartfona przy opcji „przelicznik walut” widnieje minus, jednak od czego ma się Android Market! Jeszcze przed wyjazdem zacząłem testować różne aplikacje. Przez mój telefon przewinęło się ich kilka – została jedna!

Początkowo zacząłem szukanie od aplikacji po Polsku, wiadomo na obczyźnie każde słowo w języku ojczystym cieszy podwójnie. Szybko jednak zorientowałem się, że raczej ciekawej darmowej aplikacji po Polsku raczej nie znajdę. Testowałem więc te anglojęzyczne. Większość spełniała swoje zadanie, ale jakoś prawie żadna do końca mi nie leżała. W kilku były tylko „waluty podstawowe” i na liście do wyboru nie było PLN – co od razu dyskwalifikowało taki produkt.

W końcu natrafiłem na jedną, która mi przypasowała, była to XE Currency – darmowa, działająca jak trzeba, a do tego jeszcze mająca całkiem estetyczny wygląd. Aplikacja jest w stanie przeliczyć ponad 180 walut z całego świata. Używając aplikacji wybieramy tylko te waluty, które nas interesują i tylko one widoczne są w menu, ponadto nie marnujemy transferu na aktualizację pozostałych.

Samo menu wygląda bardzo ładnie, przy każdej z walut znajdziemy flagę kraju w którym dana waluta obowiązuje oraz trzyliterowy skrót i nazwę waluty. By zmienić kwotę wystarczy przytrzymać flagę wygranej waluty – otwiera się nam wtedy poręczny kalkulator z podstawowymi opcjami. Możemy wpisać tam gotową kwotę lub wykonać jakieś obliczenia (np. cena razy ilość sztuk). Jest to spore ułatwienie podczas robienia zagranicznych zakupów.

Zapewne zastanawiacie się jak wygląda sprawa świeżości notowań. Aplikacja nie generuje wykresów i nie zapisuje historii notowań przez co nie zajmuje wiele miejsca w pamięci. Synchronizację danych możemy ustawić na trzy sposoby: automatyczny (będzie pobierał dane co określoną ilość minut), tylko gdy WiFi (będzie pobierał tylko gdy telefon będzie podłączony do WiFi) oraz ręczną.

Aplikacja jest całkowicie darmowa i można pobrać ją z Android Market. XE Currency nie posiada uciążliwych reklam – obecny jest tylko jeden link u dołu aplikacji, jednak jakoś specjalnie nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *