Program telewizyjny i repretuar kin w telefonie z Androidem

Zastanawiasz się o którego godzinie leci twój ulubiony film albo kiedy będziesz mógł obejrzeć swoją ulubioną drużynę w telewizji, a nie masz pod ręką programu telewizyjnego? Masz za to telefon z systemem Android i aplikacje zawierające programy telewizyjne.

Aplikacją z której przez długi czas korzystałem był Programoid. Bardzo dobra, prosta w obsłudze aplikacja pozwalająca na sprawdzenie programu telewizyjnego. Zaraz po wejściu do aplikacji pojawia nam się lista kanałów (znajdziemy tu prawie wszystkie polskojęzyczne kanały i kilka zagranicznych). Po kliknięciu w wybrany kanał wyświetli nam się lista programów z zaznaczoną aktualnie emitowaną audycją. Wybierając dany film lub program wyświetla się nam opis zawierający kilka zdań streszczenia. Dodatkowo w Programoidze możemy użyć opcji „oś czasu” która pokaże nam listę trwających i zbliżających się programów telewizyjnych. Największym mankamentem aplikacji Programoid są jednak ustawienia przypominania. Opcja ta choć istnieje nie zawsze działa. Nie raz zdarzyło mi się, że ustawione powiadomienie po prostu nie „zadzwoniło”. Jest jednak nadzieja na usprawnienie tej opcji gdyż aplikacja ta wciąż znajduje się w fazie beta.

Od pewnego czasu zacząłem używać aplikacji Program TV & Repertuar Kin. Ta oprócz opisanych powyżej opcji posiada bazę rozbudowaną o repertuary kin, a na dodatek bardzo dobrze został rozwiązany temat powiadomień – te zapisywane są jako nowe pozycje w osobistym kalendarzu Google. Jak już wspomniałem aplikacja ta oprócz programu telewizyjnego pozwala na sprawdzenie repertuaru kin w większości miast w Polsce. Repertuarów możemy wyszukiwać według dwóch kryteriów „na film” lub „do kina”. Gdy wybierzemy pierwszą wyświetli się nam lista filmów aktualnie granych w kinach, po wybraniu jednego z nich dowiemy się w którym kinie i o której godzinie dany film jest wyświetlany. Gdy jednak nie zależy nam na jakimś tytule możemy wybrać opcję „do kina” wtedy aplikacja zapyta o konkretne kino i zwróci nam spis filmów wyświetlanych w tymże kinie wraz z godzinami emisji.

Oba opisane programy można bezpłatnie pobrać z Android Market. Aplikacja Program TV & Repertuar Kin emituje reklamy, które można wyłączyć wykupując abonament.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *