Rozkład jazdy MPK, ZTM, MZK na telefon z Androidem

Niedawno było o rozkładach PKP, dziś coś dla pasażerów komunikacji miejskiej. Nie raz pewnie zdarzyło się wam spóźnić na autobus i na kolejny czekać kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt minut. Dzięki aplikacji Transportoid dokładnie dowiesz się o której odjeżdża twój tramwaj, zaplanujesz najlepszą trasę, a w obcym mieście moduł GPS doprowadzi Cię na najbliższy przystanek.

Jako, że na co dzień korzystam z „dobrodziejstw” komunikacji miejskiej zaraz po zakupie telefonu z Androidem zacząłem przeszukiwać Android Market pod kątem aplikacji z rozkładami jazdy dla MPK. Szybko natrafiłem na Transportioid – aplikację z rozkładami jazdy dla 40 polskich miast (stan na luty 2011). Na tej bogatej liście oczywiście nie mogło zabraknąć mojego miasta dlatego bardzo szybko zaprzyjaźniłem się z Transportoidem.

Aplikacja ta pozwala nie tylko na sprawdzenie godzin odjazdów poszczególnych linii z wybranych przystanków (i odwrotnie). Dzięki opcji „trasy” możemy wpisać dwa przystanki, a aplikacja dopasuje nam środki komunikacji którymi najszybciej dostaniemy się z punktu A do punktu B.

Wyżej opisane opcje są całkowicie darmowe i dostępne zaraz po pobraniu aplikacji z Android Market. Transportoid oferuje jednak znacznie więcej funkcji jak choćby wyszukiwanie najbliższego przystanku (po pobraniu pozycji z GPS) czy prezentacja trasy na mapie miasta. Dodatkowo użytkownicy wersji płatnej mogą ustawić sobie na ekranie głównym widget, który stale będzie pokazywał najbliższe połączenia wybranej linii.

Upgrade do wersji płatnej to koszt 10 zł na rok. Autor jednak zastrzegł, że 20% tej kwoty przekazane zostanie na Polską Akcję Humanitarną. Darmową wersję aplikacji można pobrać oczywiście z Android Market. Więcej informacji i pełna lista miast na oficjalnej stronie transportoid.com.

Jedna myśl w temacie “Rozkład jazdy MPK, ZTM, MZK na telefon z Androidem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *