Instalowanie aplikacji z Android Market przez komputerCałkiem niedawno producenci systemu Android umożliwili posiadaczom smartfonów instalować aplikacje z Android Market bezpośrednio z komputera. Rozwiązanie to znacznie poprawiło wygodę przeglądania i instalowania aplikacji w telefonach z systemem Android.

Opcja taka teoretycznie istniała już dawno, jednak wymagała zainstalowania osobnej aplikacji i korzystania z portalu należącego do prywatnego właściciela. Teraz na popularności usługi postanowił skorzystać sam „wujek Google”.

By skorzystać z Android Market potrzebujemy komputera z dowolną przeglądarką Internetową – nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. Katalog aplikacji na nasze smartphony z Androidem znajdziemy pod adresem market.android.com. Nie logując się możemy jedynie przeglądać dostępne programy. Aby zainstalować jakąś aplikację trzeba zalogować się przy użyciu tych samych danych co do konta Google (np. Gmail, Google Calendar). Aby to zrobić kliknij link „zaloguj” w prawym górnym rogu strony.

Gdy już jesteś zalogowany możesz przystąpić do instalacji wybranej aplikacji. Wyszukać jej możesz w dwojaki sposób: poprzez przeglądanie poszczególnych kategorii lub przez wpisanie interesującej „frazy” lub nazwy aplikacji. Ja opiszę dziś jak skorzystać z tego drugiego sposobu.

Dla przykładu opiszę jak zainstalować wspomniany kilka dni temu program do sprawdzania rozkładów PKP. W wyszukiwarkę (prawy górny róg, poniżej danych logowania) nazwę programu – w tym wypadku „DB Navigator”. Poszukiwana przez nas aplikacja pojawiła się na pierwszej pozycji. Jeśli jesteś zdecydowany by ją zainstalować możesz kliknąć przycisk „instal” – aplikacja automatycznie zainstaluje się w telefonie.

Jeśli jednak nie jesteś pewien czy aby na pewno chcesz zainstalować daną aplikację możesz kliknąć w jej nazwę. Pojawi się wtedy krótki opis z nią związany. Wybierając kartę „user reviews” będziesz mógł przeczytać opinie innych użytkowników tej aplikacji. Co ciekawe system wybierze tylko te w języku jakim się posługujesz (polskim) nawet gdy aplikacja i jej pozostałe opisy są po angielsku.

No i to chyba na tyle. Rozwiązanie znacznie poprawiło korzystanie z Marketu. Z Android Market przez stronę www korzystam bardzo często, pozwala to na zaoszczędzenie baterii w telefonie i poprawieniu komfortu przeglądania opisów, grafik i recenzji aplikacji. Na koniec jeszcze jedna moja rada, jeśli masz mały pakiet internetu mobilnego przed zabawą z marketem przez www sprawdź czy twój telefon jest podłączony do sieci WiFi – mimo iż aplikacje będziesz wybierać przez komputer, telefon musi je jakoś ściągnąć.

Android Market zamienił się w Google Play Store Android Market - miejsce z którego do tej pory można było pobrać różnego rodzaju aplikacje na telefony i tablety z Androidem przekształciło się w Google Play, a właściwie zostało przez nie wchłonięte. Jakie korzyści dla przeciętnego użytkownika niesi...
Konwerter walut na Androida Kiedy całkiem niedawno wybierałem się w zagraniczną podróż potrzebowałem przelicznika walut. Wiadomo, taka aplikacja ułatwia życie kiedy mamy obcować z walutą obcą. W oficjalnej dokumentacji mojego smartfona przy opcji "przelicznik walut" widnieje mi...
GoClever Tab R76.2 – pierwsze wrażenia Jak się już chwaliłem moim nowym nabytkiem stał się "budżetowy" tablet GoClever Tab R76.2. Zabawka dotarła do mnie wczoraj i od razu rozpocząłem jest testowanie, a wrażeniami z pierwszej doby z tabletem dzielę się z Wami. W pudełku oprócz 7-calowe...
Jak zainstalować i odinstalować dodatkowe aplikacje czyli Android Market i nie tylko…... Podstawową zaletą telefonu z systemem operacyjnym jest możliwość doinstalowywania do niego najróżniejszych aplikacji przez co poszerza się jego funkcjonalność. Instalacja dodatkowych programów w telefonie z Androidem jest bardzo prosta. By doinsta...
 • Klaudek

  Siema mam taki jeden problem z stroną android market nie wiem jak wgrac telefon na tą strone czy cos takiego zebym mogl instalowac aplikacje przez komputer. Jak byś mogl napisz na email jak to zrobic zebym mogl instalowac aplikacje.

 • Bart

  Nie musisz wgrywać „telefonu na stronę”, wystarczy, że zalogujesz się na to samo konto gmail co jesteś zalogowany w telefonie. Pozdrawiam.

 • Grzegorz

  a jak jestem zalogowany na stronie i wyskakuje informacja ze telefon niejest skonfigurowany z kątem to jak to zrobić ???

 • Grzegorz

  a jak telefon nie jest skonfigurowany z tym kontem to jak to zrobić z góry dziękuje

 • malage

  podłączam się do pytania. jestem zalogowana na ten sam mail w telefonie i w PC, a wyświetla mi się: Brak telefonów z systemem Android powiązanych z tym kontem. Zaloguj się na inne konto.
  CO ZROBIĆ?????????

 • Bart

  Niestety nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Może kontakt z centrum pomocy google pomoże.

 • Pamela

  ja podłączyłam telefon, sciągnęłam aplikację, było napisane „zakonczono” ale gdzie to jest w telefonie? muszę dodać ze nie miałam nic na koncie w komórce oraz nie miałąm dostęonu do wi-fi…

 • Bart

  Jeżeli telefon nie miał dostępu do internetu aplikacja się nie zainstalowała. Najprawdopodobniej zainstaluje się gdy telefon będzie połączony z internetem.

 • Kinna

  Czy koniecznie muszę się logować? Bo ja nie mam stworzonego żadnego konta gmail czy czegoś takiego, to w jaki sposób w takim razie mam pobrać aplikację? Czy telefon musi się koniecznie łączyć z internetem żeby pobrać app.? Bo ile może pociągnąć mb z neta w telefonie? Aplikacja typu ASTRO File Manager czy Bluetooth File Transfer? Bardzo proszę o odpowiedź!

 • Bart

  Aby korzystać z Android Market przez stronę musisz mieć konto Google (możesz je założyć za darmo). Telefon musi pobrać aplikację więc połączenie z Internetem w tym przypadku będzie nieuniknione. Na czas instalowania aplikacji możesz połączyć telefon z siecią WiFi – wtedy zaoszczędzisz pakiet danych z komórki.

 • M.

  Pobrał przez komputer aplikację. Miałam włączone WFI. Tragedia z tym. O wiele lepiej pobierać przez telefon. Na koncie google jest, że aplikacja jest pobrana. W telefonie aplikacji nie ma. Przez google nawet nie można jej usunąć. Wchodzę w Market w telefonie i wyświetla się, że jest zainstalowana. Ale co z tego jak nie można z niej za nic skorzystać. Telefon tego nie widzi. Koło się zamyka. Ktoś ma na to jakieś rozwiązanie?

 • tomasz

  po co wogole mozliwosc sciagania przez komp,jak i tak sciaga przez siec lub wifi….LIIIPA