Uspołecznościowić Androida czyli „lepszy” Facebook w telefonie

Wśród posiadaczy telefonów z systemem Android zapewne jest wielu zapalonych facebookowiczów. Specjalnie dla nic w telefonach preinstalowana jest już aplikacja pozwalająca obsługiwać największy portal społecznościowy na świecie. Jak się okazuje korzystanie z Facebooka na telefonie może być jeszcze łatwiejsze.

Nie wiem czy sytuacja się już nie zmieniła, ale w moim telefonie preinstalowany był „stary” Facebook. Aby uruchomić nowego – z większą ilością funkcji trzeba wejść do Android Market odszukać aplikację „Facebook dla systemu Android” i ją zainstalować. Telefon zapyta nas czy chcemy podmienić wersje aplikacji, oczywiście zatwierdzamy.

Co dała mi aktualizacja aplikacji do Facebooka. Ano przede wszystkim więcej funkcji. Teraz już nie tylko mogę przeglądać tablice moich znajomych i odczytywać wiadomości prywatne. „Nowy” Facebook na Androidzie pozwolił mi m.in. na przeglądanie wydarzeń na które zostałem zaproszony oraz grup, których jestem członkiem.

Z którąś aktualizacją przybyła także nowa – moim zdaniem bardzo ważna funkcja – czat. By rozmawiać z innymi użytkownikami Facebooka w czasie rzeczywistym nie potrzebujemy już żadnych dodatkowych aplikacji. Po uruchomieniu tej opcji pokazuje nam się lista dostępnych znajomych, wybierając jednego z nich możemy rozpocząć rozmowę. Także ktoś kto „siedzi na Facebooku” przed własnym komputerem może zaczepić nas.

W centralnym miejscu ekranu głównego aplikacji do Facebooka widnieje przycisk „mapa” niestety w naszym kraju opcja ta jest niedostępna. Możemy się tylko domyślać, że chodzi tu o geotagowanie wpisów czyli przypisywanie swoim wpisom konkretnej lokalizacji.

Facebook w telefonie z Androidem może na bieżąco powiadamiać Cię o nadchodzących wiadomościach, zaproszeniach na wydarzenia lub do grona znajomych. Oczywiście przez aplikację Facebook dla systemu Android możemy ze swoimi znajomymi dzielić się zdjęciami zrobionymi przez aparat w telefonie – służy do tego przycisk z rysunkiem aparatu fotograficznego przy polu do dodawania wpisów.

Dodam jeszcze, że aplikacja w całości jest w języku polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *