Kontakty na pulpicie czyli szybkie wybieranie w telefonach z Androidem

Gdy kupiłem sobie telefon z Androidm trochę brakowało mi tzw. „szybkiego wybierania”. W starym telefonie wiedziałem, że przytrzymując jeden z przycisków szybko połączę się z bliską mi osobą. W Androidzie tego nie przewidziano. Sposób na „zrobienie sobie” szybkiego wybierania na Androidzie jest jednak banalnie łatwy.

W telefonach z Adnroidem nie da się przypisać numeru danej osoby do konkretnego przycisku, jednak można „wyciągnąć” kontakt na ekran główny (zwany potocznie pulpitem). W tym celu należy przytrzymać w miejscu gdzie chcemy umieścić kontakt, otworzy się wtedy menu z którego wybieramy opcję „skróty klawiszowe”, następnie odszukujemy i klikamy w „kontakt” po czym z listy kontaktów wybieramy osobę z którą chcemy łączyć się przy pomocy „szybkiego wybierania”. Pojawia się nam wtedy na pulpicie ikonka ze zdjęciem znajomego. Po kliknięciu w nią mamy do wyboru rozmowę telefoniczną, sms, e-mail i ewentualnie inne opcje zależne od zainstalowanych aplikacji (telefonia voip, gmail itp.).

Ja dla wygody i utrzymania ogólnego porządku kontakty z tzw. szybkiego wybierania lubię mieć posortowane. Do tego celu używam katalogów. Tworzy się je podobnie jak skróty do kontaktów (przez przytrzymanie palca w wolnym miejscu na ekranie). Z menu wybieramy „katalogi”, a następnie „nowy katalog”. Tak stworzony katalog możemy nazwać według własnego uznania np. rodzina, praca, przyjaciele. Kontakty w nim umieszczamy poprzez „przeciągnięcie” wcześniej utworzonego odnośnika na pulpicie (opisany w akapicie powyżej).

Tak przygotowane własne listy kontaktów na ekranie głównym znacznie ułatwiają mi wykonywanie połączeń do osób z którymi bardzo często się kontaktuję. Istnieją w markecie jakieś aplikacje do szybkiego wybierania, jednak jeszcze ich nie testowałem – do tej pory wystarczała mi metoda, którą opisałem powyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *