Jak ustawić automatyczne wibracje przy wyciszonym dzwonku?

Po zakupie telefonu z Androidem rzeczą która mnie zaskoczyła był fakt, że po przełączeniu na ekranie głównym przełącznika z „trąbką” telefon ani nie wydaje dźwięków, ani nie wibruje. Opcji „tylko wibracje” używałem bardzo często więc szybkie przełączanie, a właściwie jego brak to był dla mnie nie mały problem.

Niestety w ustawieniach nie udało mi się funkcjonalności tego przełącznika poszerzyć. Z pomocą przyszła jednak maleńka aplikacja z marketu. Quick Vibrate to aplikacja o wadze kilku kilobajtów i dwóch opcjach w menu. Po zainstalowaniu i uruchomieniu jej mamy w menu możemy włączyć „Activate Service” – opcja ta jest dla mnie najważniejsza – pozwala na dodanie funkcji automatycznego uruchomienia wibracji przy wyłączonym dzwonku.

Drugą z opcji jest „Notification Area Toggle” czyli przycisk do przełączania dzwonek/wibracja na pasku powiadomień. Po uruchomieniu tej funkcji w pasku powiadomień pod nazwą operatora pojawi się wspomniany przycisk. Ja osobiście z tego nie korzystam w pełni wystarcza mi przełącznik dostępny podczas zablokowania ekranu, ale jak kto lubi.

Na koniec dodam jeszcze, że aplikacji tej można zaufać. Dzwonek telefonu jeszcze nigdy nie zaskoczył mnie w momencie gdy się go nie spodziewałem. Możecie używać bez obaw. Aplikacja jest bezpłatna i oczywiście można ją pobrać z Android Market (aby zainstalować przez komputer kliknij tutaj).

2 myśli w temacie “Jak ustawić automatyczne wibracje przy wyciszonym dzwonku?”

  1. A nie prościej wyciszyć telefon za pomocą przycisków regulacji głośności? Przy maksymalnym wyciszeniu włącza się wibracja i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych aplikacji.

  2. Zależy w którym telefonie, w HTC Desire tak mam, a w Samsungu i5700 wibracje się nie włączały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *