Ipla na Androida czyli prawdziwa telewizja w telefonie komórkowym!

Dziś miałem pisać o czymś innym jednak to co zobaczyłem rano odpalając aplikację Ipla w moim telefonie z Androidem zmusiło mnie do zmiany tematu. W końcu jest prawdziwa telewizja w telefonie komórkowym! Nowa wersja Ipli pozwala na oglądanie trzech kanałów telewizyjnych naprawdę na żywo! Z niecierpliwością czekam aż do Polsatu News, Superstacji i TV Biznes dołączą kolejne.

Na wstępie słówko dla niezorientowanych. Ipla to internetowa platforma pozwalająca całkowicie legalnie oglądać na ekranie komputera różnego rodzaju programy emitowane przez kanały Polsatu. W bazie znajduje się znakomita większość, jak nie wszystkie odcinki seriali emitowanych przez Polsat. Oprócz tego miłośnicy sportowych emocji znajdą tam powtórki meczów. Od jakiegoś czasu działają także kanały na żywo. Za pośrednictwem komputera można oglądać Polsat News, TV Biznes, Superstację oraz specjalny kanał sportowy iplaSport.

Jakiś czas temu Ipla wydała aplikację na telefony z Androidem. Przy jej pomocy można było jednak oglądać wyłącznie programy telewizyjne dostępne w bazie. Dziś po zaktualizowaniu aplikacji zostałem zaproszony do przetestowania działania kanałów telewizyjnych na żywo. Stwierdzam, to działa! Na razie na platformę Android dostępne są tylko trzy kanały z pakietu iplaNEWS, niestety kibice sportowi na gratkę dla siebie muszą jeszcze poczekać. Pozytywnym zaskoczeniem był dla mnie też fakt, że za oglądanie TV w komórce nic się nie płaci, niestety to tylko promocja ograniczona czasowo i za kolejny miesiąc oglądania wspomnianych trzech kanałów trzeba będzie już zapłacić.

Inne możliwości aplikacji Ipla na telefony z Andoridem

Tak się rozpisałem o kanałach na żywo, że zapomniałem opowiedzieć o innych opcjach aplikacji Ipla. Jak już wspomniałem można w niej oglądać powtórki „polsatowskich” seriali i programów. Aplikacja pozwala także na zapisanie wybranych audycji na kartę pamięci i odtwarzanie ich w dowolnym czasie bez ponoszenia opłat za transmisje danych. Bezpłatnie możemy jednocześnie przechowywać do 10 materiałów filmowych, jeśli chcemy ściągnąć kolejne musimy albo usunąć stare albo wykupić abonament.

Menu aplikacji jest bardzo intuicyjne. Materiały zapisane w bazie „wideo” podzielone są ze względu na kategorie (seriale, muzyka, sport itd.) w każdej z kategorii znajdziemy podkategorie, a w niej listę pasujących filmów.

Korzystając a aplikacji Ipla niestety trzeba pamiętać o pakiecie internetowym. Oglądanie filmów bardzo szybko zjada megabajty. Najlepiej więc materiały Ipla oglądać gdy jesteśmy w zasięgu WiFi. Najnowsza wersja aplikacji oferuje nawet opcję „użycie EDG/3G nieaktywne”, która automatycznie wyłącza pobieranie danych gdy nie jesteśmy w zasięgu WiFi – przy moim pakiecie opcja ta jest nieoceniona.

Aplikacja Ipla dostępna jest bezpłatnie w Android Market by ją pobrać na swój telefon zeskanuj kod qr znajdujący się po prawej stronie. Oglądanie większości materiałów jest darmowe (nie licząc opłat za transfer danych), jednak do niektórych opcji (zapis więcej niż 10 materiałów na kartę SD czy oglądanie telewizji na żywo) wymagane jest wykupienie pakietu VIP.

3 myśli w temacie “Ipla na Androida czyli prawdziwa telewizja w telefonie komórkowym!”

  1. Gdybyś dodał na stronie guzik „Recommend” facebooka, to bym chętnie kliknął, żeby moi znajomi dowiedzieli się o Twoim artykule.

  2. tez mi odkrycie. W Orange mobilna telewizja z ponad 30toma kanałami istaniała dużo wcześniej zanim powstała jej pierwsza webowa wersja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *