CB Radio Chat gadaj jak na CB przez telefon z Androidem

Jeśli często jeździsz w trasy i korzystasz z CB Radia zapewne znasz zalety tego urządzenia. Od niedawna w Android Marekt pojawiła się aplikacja CB Radio Chat pozwalająca prowadzić rozmowy głosowe na różnych kanałach pomiędzy użytkownikami telefonów z systemem Android.

Niestety w CB Radio Chat ciężko dowiedzieć się o „ścieżkę na Warszawę” czy miejsca w których stoją „miśki” bo aplikacja pozwala łączyć się tylko posiadaczom telefonów z Androidem podłączonym do internetu. Czasami słychać w eterze osoby, które aktualnie podróżują, jednak prawdopodobieństwo, że znajdujecie się na tej samej trasie jest niewielkie.

Do czego więc służy ta aplikacja? Ano przede wszystkim można spędzić miło czas na pogawędkach z ludźmi z całego świata. Aplikacja pozwala na wybór języka kanału na jakim chcemy prowadzić nasłuch i nazwę ów kanału. Oczywiście najpopularniejszym kanałem jest „ogólny”, na innych rzadko, żeby ktoś przesiadywał. Na kanale ogólnym oprócz dyskusji o wszystkim można zadać pytania odnośnie telefonów z Androidem – często spotyka się tu „androidowców” pasjonatów.

Teraz słówko o tym jak to działa? Aplikację za darmo można pobrać z Android Market. Po uruchomieniu pierwsze co powinieneś zrobić to ustawić swój nick (menu/Mój nick). CB Radio Chat ma tą zaletę, że gdy mówisz na ekranach telefonów twoich słuchaczy pojawia się twoja nazwa i region z którego nadajesz (ten ustala się automatycznie na podstawie twojego położenia). Gdy już ustawisz swój nick możesz wybrać kanał i język. Poniżej jest jeszcze opcja „zasięg odbiornika” tutaj możemy określić z jak daleka chcemy odbierać sygnał. W obecnej fazie, gdy jest niewielu użytkowników proponuję ustawiać „cały świat”.

Gdy już ustawisz powyższe opcje możesz wrócić do ekranu głównego i rozpocząć rozmowę. W lewym dolnym rogu masz przycisk pozwalający sprawdzić kto aktualnie słucha kanału na którym się znajdujesz. By nadawać swój głos musisz wcisnąć duży okrągły przycisk w centralnym punkcie ekranu i nagrać wiadomość, którą chcesz wysłać w eter. Uzbrój się w odrobinę cierpliwości nagranie do pozostałych użytkowników dotrze z kilkusekundowym opóźnieniem. Po chwili możesz spodziewać się odpowiedzi.

Aplikacja imitująca CB Radio na Androida jest dość mocno rozwijana, w ostatnim czasie zyskała sporo pożytecznych funkcji. Używając CB Radio Chat pamiętaj o zachowaniu kultury! Przydatną funkcją jest wyciszenie danej osoby. Jeżeli ktoś klnie, blokuje kanał albo „gada głupoty” można zablokować go tak by sygnał nadawany przez niego nie był pobierany na twój telefon i to jest spory plus. Do plusów należy też zaliczyć bardzo dobrą jakość połączeń. W 95% przypadków użytkowników słychać bardzo czysto i wyraźnie. Niestety po stronie minusów należy wpisać frekwencję. W najbardziej popularnym czasie (tj. wieczory, dni wolne) na polskojęzycznym czacie przesiaduje nawet ok. 30 osób, o mniej popularnych porach liczba użytkowników drastycznie spada, ale mam nadzieję, że już niebawem aplikacja zyska na popularności i z coraz większą rzeszą „androidowców” będzie można porozmawiać przy pomocy tej aplikacji, którą gorąco polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *