Gadu-Gadu na Androida i iPhone’a za darmo!

25 marca 2011 3 By ANDEK

Gadu-Gadu zrobiło prezent posiadaczom smartfonów. Od kilku dni na telefonach z Androidem i iPhonach można całkowicie bezpłatnie używać oryginalnego klienta najpopularniejszego polskiego komunikatora. Do tej pory za używanie Gadu-Gadu w komórce trzeba było opłacić kilkuzłotowy abonament. Ukłon GG w stronę posiadaczy smartfonów ma przyczynić się do wzrostu liczy użytkowników komunikatora Gadu-Gadu, a ja sprawdzam czy i jak to działa?

Oczywiście po przeczytaniu tej wiadomości postanowiłem ściągnąć Gadu-Gadu i przetestować na swoim telefonie z Androidem. Udaję się do Android Marketu, szukam aplikacji Gadu-Gadu, znajduję 2.0 w wersji beta. Faktycznie jest informacja „BEZPŁATNIE NA ZAWSZE!!!”. Cieszy mnie ten fakt niezmiernie, więc pobieram.

Aplikacja po uruchomieniu prosi mnie o podanie swojego numeru oraz hasła albo założenie nowego konta. Konto zakłada się w aplikacji, co mnie również cieszy. W niektórych aplikacjach by założyć nowe konto trzeba przejść na stronę i zrobić to w przeglądarce, tutaj wszystko załatwia się w bardzo łatwy i prosty sposób.

Mam już swój numer gg więc loguję się i widzę komunikat o pobieraniu listy kontaktów z serwera. Po chwili lista znajomych znajduje się już na ekranie mojego telefonu. Zagaduję więc do kolegi, po chwili dostaję odpowiedź. Wszystko działa jak należy. Lista znajomych wyświetla mi się wraz ze zdjęciami i ich statusami. Swój status ustawić mogę poprzez kliknięcie w słoneczko (przycisk w górnym lewym rogu). Do przełączanie pomiędzy „kontaktami” i „rozmowami” służy przycisk w prawym górnym rogu.

Po zminimalizowaniu aplikacji ta wciąż pozostaje na górnym pasku dzięki czemu szybko możemy do niej wrócić gdy ktoś coś do nas napisze. Nowe wiadomości sygnalizowane są także przez charakterystyczny dla Gadu-Gadu sygnał znany z komputerowej wersji.

Pobierz Gadu-Gadu z Marketu używjąc kodu QR

Trzeba przyznać, że Gadu-Gadu jest bardzo przyjazne dla użytkownika. Nie ma też problemu z uruchomieniem go gdy drugie działa na komputerze (przychodzące wiadomości wyświetlają się w obu). Niestety aplikacja na Androida nie ustrzegła się mankamentu. Podczas pisania wiadomości w miejscu klawisza „enter” na klawiaturze jest „:-)” służący do wstawiania emotikonek. Przycisk „wyślij” znajduje się powyżej klawiatury tuż obok miejsca do wpisywania tekstu. Niestety dla mnie to rozwiązanie jest mało funkcjonalne gdyż z przyzwyczajenia gdy chcę wysłać wiadomość wciskam enter. No ale, może programiście z GG jeszcze to zmienią, wszak mamy do czynienia z wersją „beta” czyli w fazie testów.

Yanosik czyli legalny antyradar w telefonie komórkowym z Androidem i iPhone Wybierając się w trasę zapewne chcielibyście się ustrzec przed kontrolą radarową i pamiątkowymi zdjęciami z fotoradarów. Darmowy i w pełni legalny antyradar Yanosik wskaże wam, gdzie należy zdjąć nogę z gazu by nie załapać kilku punktów karnych i nie...
Steve Jobs nie będzie już prezesem Apple! Człowiek symbol-firmy spod znaku "nadgryzionego jabłka" odchodzi ze stanowiska. Steve Jobs zrezygnował z funkcji prezesa Apple. Śmiało można powiedzieć, że Apple bez Jobsa to nie będzie już to samo. Następcą Jobsa na stanowisku prezesa został Tim Co...
Angry Birds i Angry Birds Rio – kultowa gra na Androida i iPhone Dziś opiszę grę kultową o której pewnie wielu z Was już słyszało. Chodzi oczywiście o Angry Birds i Andgy Birds Rio. Gra ta jest chyba najpopularniejszą aplikacją dla smartfonów z Androidem i iOS. Oprócz wersji podstawowej wyszły już kolejne wersje. ...
iPhone 3G – czy warto go mieć?! Niestety na temat urządzeń firmy Apple nie mam zbyt wiele do powiedzenia, dlatego sam nie podjąłem się odpowiedzenia na pytanie czy warto mieść iPhone 3G? Myślę, że lepiej zrobi to ktoś kto na iPhonach zna się lepiej. Autorem artykułu jest Tomasz Gal...