Gadu-Gadu na Androida i iPhone’a za darmo!

Gadu-Gadu zrobiło prezent posiadaczom smartfonów. Od kilku dni na telefonach z Androidem i iPhonach można całkowicie bezpłatnie używać oryginalnego klienta najpopularniejszego polskiego komunikatora. Do tej pory za używanie Gadu-Gadu w komórce trzeba było opłacić kilkuzłotowy abonament. Ukłon GG w stronę posiadaczy smartfonów ma przyczynić się do wzrostu liczy użytkowników komunikatora Gadu-Gadu, a ja sprawdzam czy i jak to działa?

Oczywiście po przeczytaniu tej wiadomości postanowiłem ściągnąć Gadu-Gadu i przetestować na swoim telefonie z Androidem. Udaję się do Android Marketu, szukam aplikacji Gadu-Gadu, znajduję 2.0 w wersji beta. Faktycznie jest informacja „BEZPŁATNIE NA ZAWSZE!!!”. Cieszy mnie ten fakt niezmiernie, więc pobieram.

Aplikacja po uruchomieniu prosi mnie o podanie swojego numeru oraz hasła albo założenie nowego konta. Konto zakłada się w aplikacji, co mnie również cieszy. W niektórych aplikacjach by założyć nowe konto trzeba przejść na stronę i zrobić to w przeglądarce, tutaj wszystko załatwia się w bardzo łatwy i prosty sposób.

Mam już swój numer gg więc loguję się i widzę komunikat o pobieraniu listy kontaktów z serwera. Po chwili lista znajomych znajduje się już na ekranie mojego telefonu. Zagaduję więc do kolegi, po chwili dostaję odpowiedź. Wszystko działa jak należy. Lista znajomych wyświetla mi się wraz ze zdjęciami i ich statusami. Swój status ustawić mogę poprzez kliknięcie w słoneczko (przycisk w górnym lewym rogu). Do przełączanie pomiędzy „kontaktami” i „rozmowami” służy przycisk w prawym górnym rogu.

Po zminimalizowaniu aplikacji ta wciąż pozostaje na górnym pasku dzięki czemu szybko możemy do niej wrócić gdy ktoś coś do nas napisze. Nowe wiadomości sygnalizowane są także przez charakterystyczny dla Gadu-Gadu sygnał znany z komputerowej wersji.

Pobierz Gadu-Gadu z Marketu używjąc kodu QR

Trzeba przyznać, że Gadu-Gadu jest bardzo przyjazne dla użytkownika. Nie ma też problemu z uruchomieniem go gdy drugie działa na komputerze (przychodzące wiadomości wyświetlają się w obu). Niestety aplikacja na Androida nie ustrzegła się mankamentu. Podczas pisania wiadomości w miejscu klawisza „enter” na klawiaturze jest „:-)” służący do wstawiania emotikonek. Przycisk „wyślij” znajduje się powyżej klawiatury tuż obok miejsca do wpisywania tekstu. Niestety dla mnie to rozwiązanie jest mało funkcjonalne gdyż z przyzwyczajenia gdy chcę wysłać wiadomość wciskam enter. No ale, może programiście z GG jeszcze to zmienią, wszak mamy do czynienia z wersją „beta” czyli w fazie testów.

3 myśli w temacie “Gadu-Gadu na Androida i iPhone’a za darmo!”

  1. Mam pytanie .. Mam samsunga galaxy mini 😉 i wchodzac na gg chce sobie ustawic opis .. I wciskajac 'ener’ powinno mi schodzic linijke nizej jak w sms, a po wcisnieciu entera opis sie aktualizuje i jak to zrobic zeby mi to zeszlo linijke nizej ? ???

  2. Aa i u jest napisane, ze nie ma zadnych oplat za gg .. A mi pobiera srodki z konta czemu ?? Dopiero po wlaczeniu wifi i polaczeniu sie z internetem nie pobiera mi pieniedzy ..

  3. Za użytkowanie aplikacji nie płacisz nic. Środki jakie znikają Ci z konta to opłata za transfer – ponosisz ją gdy twój telefon łączy się z internetem. Jeśli chcesz uniknąć niemiłych niespodzianek związanych z saldem na koncie zainteresuj się u swojego operatora pakietami danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *