Niezbędnik fana piłki nożnej czyli najważniejsze ligi piłkarskie w telefonie komórkowym

Jeśli jesteś fanem piłki nożnej to aplikacja FotMob jest dla Ciebie. Program ten to niezbędnik dla fana piłki nożnej, który chce mieć tabele wszystkich najważniejszych lig świata w kieszeni. Ponadto FotMob na bieżąco może informować Cię o bramkach i innych boiskowych wydarzeniach trwającego właśnie meczu.

Dzisiejsza aplikacja to pozycja obowiązkowa w telefonach wszystkich kibiców piłki nożnej. W aplikacji FotMob każdy znajdzie coś dla siebie. Aplikacja zawiera informacje odnośnie wszystkich najpopularniejszych lig z całego świata. Z tych bardziej „egzotycznych” są m.in. liga egipska, chińska czy irańska. Są też rozgrywki międzynarodowe tj. Liga Europa i Liga Mistrzów czy międzypaństwowe m.in. Euro2012.

Po uruchomieniu aplikacji ukazuje się nam lista spotkań trwających i zaplanowanych na najbliższy czas. Po „stuknięciu” w dany mecz poznamy jego szczegóły tzn. bramki, kartki i aktualną minutę. No właśnie jeśli chodzi o aktualną minutę to muszę powiedzieć, że aplikacja trochę się gubi. Miałem okazję testować ją na stadionie polskiej Ekstraklasy. Aplikacja w momencie startu spotkania wskazywała już 4 minutę, natomiast o bramkach komunikowała z 5-6 minutowym opóźnieniem (minuta strzelenia bramki była wpisana poprawnie).

Aplikacja oczywiście nie informuje nas o wynikach wszystkich spotkań bo przecież telefon burczałby prawie przez cały czas. Informowanie o wynikach drużyny uaktywnia się poprzez włączenie „trąbki” widniejącej przy danym meczu.

Drugą z kart aplikacji jest tabela, gdzie znajdziemy… oczywiście tabelę z wynikami. Ta zazwyczaj jest aktualna. Po stuknięciu w drużynę ukaże się nam informacja o wyniku ostatniego meczu i terminie kolejnego oraz gwiazdki symbolizujące zwycięstwo, porażkę i remis w pięciu ostatnich spotkaniach. Możemy także sprawdzić kalendarz drużyny na cały sezon.

W kolejnej zakładce zatytułowanej „round” znajdziemy kalendarz lub (jeśli już są) wyniki spotkań najbliższej rundy. Po stuknięciu w spotkanie poznamy szczegóły. W przypadku polskiej ligi są to tylko strzelone bramki. Bardziej popularne rozgrywki jak choćby Bundesliga posiadają ponadto informacje o kartkach, zmianach czy statystyki i składy obu drużyn.

Ostatnią zakładką jest „news” gdzie aplikacja pobiera z kanałów rss informacje odnośnie ulubionej ligi.  W przypadku polski są to wiadomości pobierane z portalu Wirtualna Polska i to w wersji normalnej (nie mobile).

Jak już wcześniej pisałem FotMob to niezbędnik każdego kibica piłki nożnej. Aplikacja w Android Market dostępna jest w dwóch wersjach płatnej i bezpłatnej – różni się oczywiście obecnością reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *