Angry Birds i Angry Birds Rio – kultowa gra na Androida i iPhone

4 maja 2011 0 By ANDEK

Dziś opiszę grę kultową o której pewnie wielu z Was już słyszało. Chodzi oczywiście o Angry Birds i Andgy Birds Rio. Gra ta jest chyba najpopularniejszą aplikacją dla smartfonów z Androidem i iOS. Oprócz wersji podstawowej wyszły już kolejne wersje.

Przy okazji świąt Wielkiej Nocy polecałem Wam Angry Birds Seasion, gdzie mogliście „strzelać z ptaków” w świątecznej scenerii. Dziś wracam do wersji podstawowej i mogę się Wam pochwalić, że przeszedłem ją całą w jakieś dwa, trzy tygodnie – sprawa dość rzadka gdyż granie na komórce zazwyczaj nudzi mnie po kilku dniach – z Angry Birds było inaczej.

Angry Birds to gra, która naprawdę wciąga. Wciągnęła już dziesiątki milionów (jak nie setki) użytkowników smartfonów z różnymi systemami operacyjnymi! Gra początkowo dostępna była na iOS, później wydawcy udostępnili ją również na platformę Android.

Teraz pokrótce opowiem o fabule gry. Zarówno w wersji podstawowej, jak i Rio głównymi bohaterami są „wkurzone” ptaki. W pierwszym przypadku ptakom ktoś podkradł jajka. Zadaniem gracza jest „zlikwidowanie” złośliwych świń, które przetrzymują ptasie jajka. W Angry Birs Rio akcja przenosi się do Ameryki Południowej gdzie nasze ptaki walczą ze złośliwymi papugami.

W nowszej wersji gry twórcy przewidzieli, że maniacy „wściekłych ptaków” do których i ja się zaliczam mogą grę rozpracować w ciągu kilku tygodni i wprowadzili limity – w danym miesiącu można przejść tylko określoną liczbę plansz. Plan rozpisany jest do sierpnia 2011, ciekawe co będzie później. Poniżej filmik ilustrujący przebieg gry:

Angry Birds Rio

Angry Birds

Posiadacze telefonów i innych urządzeń z systemem Android wszystkie wersje gry Angry Birds mogą bezpłatnie pobrać z Android Market. Posiadacze iPhone’ów muszą udać się do appstore. Dla tych pierwszych po prawej stronie fotokody z linkami.

 

Gadu-Gadu na Androida i iPhone’a za darmo! Gadu-Gadu zrobiło prezent posiadaczom smartfonów. Od kilku dni na telefonach z Androidem i iPhonach można całkowicie bezpłatnie używać oryginalnego klienta najpopularniejszego polskiego komunikatora. Do tej pory za używanie Gadu-Gadu w komórce trzeba...
Alkoholowa gra towarzyska „Alkochińczyk” na komórkach z Androidem "Alkochińczyk" to w ostatnim czasie dość popularna w niektórych kręgach towarzyska gra planszowa w którą gra się na imprezach. Co jednak zrobić gdy akurat nie ma się pod ręką planszy do alkoholowego chińczyka? Udać się do Android Marketu. Na wstęp...
Ptaki już są w kosmosie – Angry Birds Space za darmo na Androida! Dziś miała miejsce oczekiwana premiera najnowszej wersji gry Angry Birds. Już kilka dni na blogu pisałem o tym, że ptaki polecą w kosmos no i... poleciały. W Angry Birds Space doczekaliśmy się nie tylko zmian graficznych związanych z widokiem planszy...
Unblock Me™ – logiczna gra polegająca na „przekładaniu” klocków Na zabicie nudy w podróży albo na nudnym wykładzie dobre są gry na komórce, a najlepsze takie w których trzeba "ruszyć głową". Do moich ulubionych gier na Androidzie należy Unblock Me Free™ - gra polegająca na "przepchaniu drewnianego klocka" do dziu...