Angry Birds i Angry Birds Rio – kultowa gra na Androida i iPhoneDziś opiszę grę kultową o której pewnie wielu z Was już słyszało. Chodzi oczywiście o Angry Birds i Andgy Birds Rio. Gra ta jest chyba najpopularniejszą aplikacją dla smartfonów z Androidem i iOS. Oprócz wersji podstawowej wyszły już kolejne wersje.

Przy okazji świąt Wielkiej Nocy polecałem Wam Angry Birds Seasion, gdzie mogliście „strzelać z ptaków” w świątecznej scenerii. Dziś wracam do wersji podstawowej i mogę się Wam pochwalić, że przeszedłem ją całą w jakieś dwa, trzy tygodnie – sprawa dość rzadka gdyż granie na komórce zazwyczaj nudzi mnie po kilku dniach – z Angry Birds było inaczej.

Angry Birds to gra, która naprawdę wciąga. Wciągnęła już dziesiątki milionów (jak nie setki) użytkowników smartfonów z różnymi systemami operacyjnymi! Gra początkowo dostępna była na iOS, później wydawcy udostępnili ją również na platformę Android.

Teraz pokrótce opowiem o fabule gry. Zarówno w wersji podstawowej, jak i Rio głównymi bohaterami są „wkurzone” ptaki. W pierwszym przypadku ptakom ktoś podkradł jajka. Zadaniem gracza jest „zlikwidowanie” złośliwych świń, które przetrzymują ptasie jajka. W Angry Birs Rio akcja przenosi się do Ameryki Południowej gdzie nasze ptaki walczą ze złośliwymi papugami.

W nowszej wersji gry twórcy przewidzieli, że maniacy „wściekłych ptaków” do których i ja się zaliczam mogą grę rozpracować w ciągu kilku tygodni i wprowadzili limity – w danym miesiącu można przejść tylko określoną liczbę plansz. Plan rozpisany jest do sierpnia 2011, ciekawe co będzie później. Poniżej filmik ilustrujący przebieg gry:

Angry Birds Rio

Angry Birds

Posiadacze telefonów i innych urządzeń z systemem Android wszystkie wersje gry Angry Birds mogą bezpłatnie pobrać z Android Market. Posiadacze iPhone’ów muszą udać się do appstore. Dla tych pierwszych po prawej stronie fotokody z linkami.

 

Angry Birds Season – świąteczna gra na telefony z Androidem i iPhone Wielkanoc już za pasem. Wolne w pracy i świąteczna, leniwa atmosfera mogą szybko się znudzić. Oczywiście posiadacze telefonów z Androidem się nie nudzą! Dziś zaprezentuję wam świąteczną edycję gry Angry Birds. Uwaga wciąga! W grze Angry Birds (tłu...
Ptaki polecą w kosmos czyli Angry Birds Space już od 22 marca Gry z serii Angry Birds należą do ścisłej czołówki aplikacji na smartfony zarówno z Androidem, jaki i iOS. Na 22 marca Studio Rivo - wydawca gry - zapowiada kolejną propozycję z "wkurzonymi ptakami" w roli głównej. Tym razem ptaki polecą w kosmos by ...
Milionerzy na Androida Popularny program telewizyjny Milionerzy już dawno  zawitał do telefonów komórkowych. Pamiętam, że na Sony Ericssonie k800i gra Milionerzy była jedną z moich ulubionych. Po przesiadce na Androida prawdziwych Milionerów po polsku nie znalazłem, późnie...
Alkoholowa gra towarzyska „Alkochińczyk” na komórkach z Androidem "Alkochińczyk" to w ostatnim czasie dość popularna w niektórych kręgach towarzyska gra planszowa w którą gra się na imprezach. Co jednak zrobić gdy akurat nie ma się pod ręką planszy do alkoholowego chińczyka? Udać się do Android Marketu. Na wstęp...