Angry Birds i Angry Birds Rio – kultowa gra na Androida i iPhone

4 maja 2011 0 By ANDEK

Dziś opiszę grę kultową o której pewnie wielu z Was już słyszało. Chodzi oczywiście o Angry Birds i Andgy Birds Rio. Gra ta jest chyba najpopularniejszą aplikacją dla smartfonów z Androidem i iOS. Oprócz wersji podstawowej wyszły już kolejne wersje.

Przy okazji świąt Wielkiej Nocy polecałem Wam Angry Birds Seasion, gdzie mogliście „strzelać z ptaków” w świątecznej scenerii. Dziś wracam do wersji podstawowej i mogę się Wam pochwalić, że przeszedłem ją całą w jakieś dwa, trzy tygodnie – sprawa dość rzadka gdyż granie na komórce zazwyczaj nudzi mnie po kilku dniach – z Angry Birds było inaczej.

Angry Birds to gra, która naprawdę wciąga. Wciągnęła już dziesiątki milionów (jak nie setki) użytkowników smartfonów z różnymi systemami operacyjnymi! Gra początkowo dostępna była na iOS, później wydawcy udostępnili ją również na platformę Android.

Teraz pokrótce opowiem o fabule gry. Zarówno w wersji podstawowej, jak i Rio głównymi bohaterami są „wkurzone” ptaki. W pierwszym przypadku ptakom ktoś podkradł jajka. Zadaniem gracza jest „zlikwidowanie” złośliwych świń, które przetrzymują ptasie jajka. W Angry Birs Rio akcja przenosi się do Ameryki Południowej gdzie nasze ptaki walczą ze złośliwymi papugami.

W nowszej wersji gry twórcy przewidzieli, że maniacy „wściekłych ptaków” do których i ja się zaliczam mogą grę rozpracować w ciągu kilku tygodni i wprowadzili limity – w danym miesiącu można przejść tylko określoną liczbę plansz. Plan rozpisany jest do sierpnia 2011, ciekawe co będzie później. Poniżej filmik ilustrujący przebieg gry:

Angry Birds Rio

Angry Birds

Posiadacze telefonów i innych urządzeń z systemem Android wszystkie wersje gry Angry Birds mogą bezpłatnie pobrać z Android Market. Posiadacze iPhone’ów muszą udać się do appstore. Dla tych pierwszych po prawej stronie fotokody z linkami.

 

Steve Jobs nie będzie już prezesem Apple! Człowiek symbol-firmy spod znaku "nadgryzionego jabłka" odchodzi ze stanowiska. Steve Jobs zrezygnował z funkcji prezesa Apple. Śmiało można powiedzieć, że Apple bez Jobsa to nie będzie już to samo. Następcą Jobsa na stanowisku prezesa został Tim Co...
Krzyżówki w telefonie z Androidem Lubisz rozwiązywać krzyżówki, a akurat nie masz pod ręką 100, 200 czy 5000 panoramicznych? Nic straconego dzięki aplikacji "Krzyżówki" w swoim telefonie z Androidem masz dostęp do kilkudziesięciu łamigłówek, które możesz mieć zawsze w kieszeni. Ap...
Milionerzy na Androida Popularny program telewizyjny Milionerzy już dawno  zawitał do telefonów komórkowych. Pamiętam, że na Sony Ericssonie k800i gra Milionerzy była jedną z moich ulubionych. Po przesiadce na Androida prawdziwych Milionerów po polsku nie znalazłem, późnie...
Do czego dziś służy telefon komórkowy? Czasy w których komórka służyła wyłącznie do dzwonienia już za nami. Dziś rozbudowane smarftony z dotykowymi wyświetlaczami i "pełnymi" klawiaturami wykorzystujemy zarówno do pracy, jak i do zabawy. Początkowo telefony komórkowe służyły tylko do dzw...