Angry Birds i Angry Birds Rio – kultowa gra na Androida i iPhoneDziś opiszę grę kultową o której pewnie wielu z Was już słyszało. Chodzi oczywiście o Angry Birds i Andgy Birds Rio. Gra ta jest chyba najpopularniejszą aplikacją dla smartfonów z Androidem i iOS. Oprócz wersji podstawowej wyszły już kolejne wersje.

Przy okazji świąt Wielkiej Nocy polecałem Wam Angry Birds Seasion, gdzie mogliście „strzelać z ptaków” w świątecznej scenerii. Dziś wracam do wersji podstawowej i mogę się Wam pochwalić, że przeszedłem ją całą w jakieś dwa, trzy tygodnie – sprawa dość rzadka gdyż granie na komórce zazwyczaj nudzi mnie po kilku dniach – z Angry Birds było inaczej.

Angry Birds to gra, która naprawdę wciąga. Wciągnęła już dziesiątki milionów (jak nie setki) użytkowników smartfonów z różnymi systemami operacyjnymi! Gra początkowo dostępna była na iOS, później wydawcy udostępnili ją również na platformę Android.

Teraz pokrótce opowiem o fabule gry. Zarówno w wersji podstawowej, jak i Rio głównymi bohaterami są „wkurzone” ptaki. W pierwszym przypadku ptakom ktoś podkradł jajka. Zadaniem gracza jest „zlikwidowanie” złośliwych świń, które przetrzymują ptasie jajka. W Angry Birs Rio akcja przenosi się do Ameryki Południowej gdzie nasze ptaki walczą ze złośliwymi papugami.

W nowszej wersji gry twórcy przewidzieli, że maniacy „wściekłych ptaków” do których i ja się zaliczam mogą grę rozpracować w ciągu kilku tygodni i wprowadzili limity – w danym miesiącu można przejść tylko określoną liczbę plansz. Plan rozpisany jest do sierpnia 2011, ciekawe co będzie później. Poniżej filmik ilustrujący przebieg gry:

Angry Birds Rio

Angry Birds

Posiadacze telefonów i innych urządzeń z systemem Android wszystkie wersje gry Angry Birds mogą bezpłatnie pobrać z Android Market. Posiadacze iPhone’ów muszą udać się do appstore. Dla tych pierwszych po prawej stronie fotokody z linkami.

 

Steve Jobs nie będzie już prezesem Apple! Człowiek symbol-firmy spod znaku "nadgryzionego jabłka" odchodzi ze stanowiska. Steve Jobs zrezygnował z funkcji prezesa Apple. Śmiało można powiedzieć, że Apple bez Jobsa to nie będzie już to samo. Następcą Jobsa na stanowisku prezesa został Tim Co...
Ptaki polecą w kosmos czyli Angry Birds Space już od 22 marca Gry z serii Angry Birds należą do ścisłej czołówki aplikacji na smartfony zarówno z Androidem, jaki i iOS. Na 22 marca Studio Rivo - wydawca gry - zapowiada kolejną propozycję z "wkurzonymi ptakami" w roli głównej. Tym razem ptaki polecą w kosmos by ...
Serce i Rozum w telefonach z Androidem Reklamy TPSA, których bohaterami są Serce i Rozum stały się już kultowymi. Teksty postaci reklamujących telefon stacjonarny i Neostradę przeniknęły już nawet do codziennych rozmów Polaków. Serce i Rozum z reklam TP stali się celebrytami i nawet docze...
iPhone 3G – czy warto go mieć?! Niestety na temat urządzeń firmy Apple nie mam zbyt wiele do powiedzenia, dlatego sam nie podjąłem się odpowiedzenia na pytanie czy warto mieść iPhone 3G? Myślę, że lepiej zrobi to ktoś kto na iPhonach zna się lepiej. Autorem artykułu jest Tomasz Gal...