SuperExpress na Androidzie z darmowym e-wydaniem w pdf

Kilka dni temu premierę miała aplikacja SuperExpressu na telefony komórkowe z systemem Android. Lubujący się w plotkach i sensacjach czytelnicy tabloidów mogą już zacierać ręce. W wersji na Androida dostajemy darmowe, pełne wydanie gazety w formacie pdf. Wszystko to w dobrze zapowiadającej się aplikacji, która niestety nie ustrzegła się kilku drobnych błędów.

Aplikacja SuperExpressu zapowiada się wybitnie ciekawie i wbrew komentarzom użytkowników z Android Market zaryzykuję stwierdzenie, że jest to najciekawsze zaprezentowanie treści polskiej gazety. Po uruchomieniu programu czytelnik dostaje listę kategorii wraz z nagłówkami kilku najnowszych newsów. Oprócz standardowych kategorii tj. kraj i zagranica mamy także gwiazdy i politykę, gdzie znajdziemy najświeższe doniesienia o ukochanych celebrytach i politykach.

Jeśli jesteśmy zaciekawieni jakąś konkretną kategorią klikamy w nią i ukazuje się nam pełna lista newsów związanych z tym tematem. Wiadomości prezentowane są w sposób estetyczny tj. tytuł, zdjęcie lub mała galeria, treść i na samym dole przyciski „komentarze”, „zapisz” i „podziel się”. Jak łatwo się domyślić pierwszy z przycisków pozwala przeczytać komentarze czytelników i wyrazić swoje zdanie. Newsa można także zapisać by w późniejszym czasie móc łatwo go odnaleźć nawet gdy będziemy offline. Ostatni przycisk służy do rzucenia linka na facebooka, twittera lub do przesłania e-mailem.

Prawdziwym rarytasem dla miłośników SuperExpressu jest jednak zakładka PDF, gdzie całkowicie za darmo dostępne jest pełne wydanie gazety (identyczne jak to na papierze). Do tej pory chyba jeszcze żadna z polskich gazet nie zdecydowała się na bezpłatne udostępnianie pełnego wydania za friko, za to ogromny plus dla SE.

W dalszej części aplikacji mamy zakładkę „TOP10” z dziesięcioma najpopularniejszymi newsami, a także „komentarze” gdzie znajdują się najczęściej komentowane wpisy. Ostatnia zakładka to „wszystkie” tak znajdziemy coś w rodzaju spisu treści.

Niestety aplikacja nie uniknęła minusów. Zdecydowanie tym największym jest stabilność. Liczę na to, że programiści SuperExpressu w związku z wydaniem aplikacji na Androida nie piją szampana tylko w pocie czoła ulepszają swój twór. W obecnej wersji nie wiemy kiedy aplikacja może się zawiesić i przymusowo skończymy naszą lekturę. Przez jeden dzień aplikacja w ogóle się nie chciała uruchomić. Tak więc przed panami z SE jeszcze trochę pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *