Woblink – półka z książkami w telefonach z Androidem

Dziś coś dla „moli książkowych”. Chyba każdy z czytelników wyruszając w dalszą trasę zastanawia się jaką książkę zabrać ze sobą i dochodzi do wniosku, że najlepiej byłoby gdyby pojechała z nami cała półka. Czy takie rozwiązanie jest możliwe? Z aplikacją Woblink tak!

Zapewne wielu posiadaczy smartfonów zmagało się z czytaniem książek na ekranie swojego telefonu. Każdy kto próbował wie, że czytanie dłuższych treści w pdf może być uciążliwe. Na przeciw czytelnikom wybierającym e-booki wychodzi aplikacja Woblink, która pozwala w łatwy sposób nie tylko przewracać kartki wirtualnej książki, ale także zakupić książkowe bestsellery a każdym miejscu na ziemi, gdzie mamy dostęp do internetu.

Po uruchomieniu świeżo zainstalowanej aplikacji ukazuje się nam pusta półka, by ją zapełnić musimy udać się na „zakupy”. W menu kryje się opcja „katalog” gdzie znajdziemy różnego rodzaju książki do zakupu. Wśród licznych tytułów znajdziemy publikacje płatne, jak i bezpłatne. Do tych drugich zaliczają się najczęściej lektury szkolne.

Aby pobrać na swój telefon bezpłatną książkę stukamy w nią, a następnie wybieramy i stukamy w przycisk „0,00 zł” otworzy się nam wtedy okno przeglądarki z potwierdzeniem pobrania książki. Wracamy wtedy na naszą półkę i mamy tam już pierwszą pozycję (jeśli się nie pojawi automatycznie trzeba wybrać opcję „synchronizuj” z menu). Po stuknięciu w okładkę nasz telefon rozpocznie pobieranie treści. Gdy już książka zostanie zapisana na naszej karcie SD możemy rozpocząć lekturę.

Strony e-książki w aplikacji Woblink przerzuca się bardzo wygodnie przeciągając palcem po ekranie. Dzięki przyciskom opcji w górnej części aplikacji możemy dopasować wygląd czytanego tekstu do własnych potrzeb np. wybierając kolor tła (czarny lub biały), dobierając krój i rozmiar czcionki czy dodając zakładkę by szybko wrócić do zaznaczonego fragmentu.

Oprócz publikacji darmowych aplikacja oferuje dostęp do szerokiej gamy literatury współczesnej. Aby ją pobrać postępujemy podobnie jak w przypadku wyżej opisanym, jednak zamiast w „0,00 zł” stukamy w przycisk z ceną publikacji. Po tym zostajemy przeniesieni do serwisu transakcyjnego gdzie możemy wybrać sposób zapłaty (przelew bankowy, karta kredytowa). Po uiszczeniu opłaty e-książka ląduje na naszej półce.

Jeśli ktoś nie jest zdecydowany na kupno jakiejś książki może także pobrać jej fragment i sprawdzić czy treść będzie mu odpowiadała – pamiętajcie jednak, żeby nie oceniać książki po okładce. Aplikacja Woblink jest też nie lada gratką dla miłośników komiksów, znajdą oni tu sporo tomików Kajko i Kokosza, Jeża Jerzego czy przygód Wilq’a.

Aplikacja pozwala jeszcze na coś więcej. Przeczytany fragment książki możemy zaznaczyć i zapisać w postaci notatki lub podzielić się nim na portalach społecznościowych Twitter i Facebook. Poniżej filmik z krótką prezentacją produktu (na filmie widzimy iPada, jednak funkcjonalność aplikacji na Androida jest taka sama).

Podsumowując Woblink to ciekawa propozycja dla tych, którzy lubią w podróży czytać książki. Dzięki tej aplikacji twoja półka z książkami znajduje się zawsze w kieszeni. Dla tych, którzy jeszcze nie są przekonani do e-booków mogę jeszcze podrzucić argument ekologiczny i finansowy. Wirtualne książki zazwyczaj są tańsze od tradycyjnych a do ich wytworzenie nie trzeba wycinać lasów. Aplikację całkowicie za darmo można pobrać oczywiście z Android Market (fotokod z linkiem do Marketu po prawej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *