Narzędzie drogowego szpiega – sprawdź skąd pochodzą tablice rejestracyjne

Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Pewnie nie jeden z nas zastanawiał się kiedyś z jakiego miasta pochodzi samochód z daną tablicą rejestracyjną. Dziś bardzo prosta aplikacja, która zaspokoi ciekawość „drogowych szpiegów” i rozkoduje literki na tablicy rejestracyjnej.

Nie mam zielonego pojęcia jakie może być użytkowe zastosowanie tej aplikacji po za zaspokojeniem ciekawości. Program noszący nazwę „Tablice Rejestracyjne” na podstawie literek z tablicy rejestracyjnej odpowie Ci na pytanie z w jakim mieście zarejestrowane jest dany pojazd. Obsługa aplikacja jest niezwykle prosta. Wpisujemy literki z tablicy, a na ekranie telefonu pojawia się nazwa organu, który tablice wydał.

Przykład: GBY – Bytów, DBL – Bolesławiec, GLE – Lębork. Po stuknięciu w nazwę miejscowości ta lokalizowana jest na Google Maps, dzięki czemu nawet gdy nazwa miejscowości nie wiele nam mówi w szybki sposób możemy zorientować się z której części kraju jest dany pojazd.

Aplikacja „Tablice Rejestracyjne” oprócz bazy polskich tablic zawiera również spis tablic rejestracyjnych pojazdów z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Rosji, Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii. Aby zmienić kraj należy wejść do menu i wybrać opcję „countries”. Funkcjonalność aplikacji dla tablic z innego kraju jest identyczna jak dla polskich „blach”.

Aplikację całkowicie za darmo można pobrać oczywiście z Android Market. Jeśli ktoś znajduje jakieś inne zastosowanie oprócz zaspokojenia ciekawości proszę o podzielenie się w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *