Wirtualna Polska kocha Androida czyli informacyjne aplikacje od wp.pl

Wirtualna Polska to chyba portal najbardziej przychylny użytkownikom telefonów z Androidem. Programiście WP stworzyli gamę ciekawych aplikacji na naszą ulubioną platformę. Trzeba przyznać, że aplikacje te trzymają poziom zarówno funkcjonalności, jak i estetyki.

Zacząć należy od tej najbardziej podstawowej i chyba najczęściej przeze mnie używanej czyli „Info WP.PL”. Oczywiście jest to aplikacja zawierająca bieżące informacje z kraju i ze świata. Aplikacja podzielona jest na karty tematyczne: wiadomości, finanse, sport, galerie i ulubione. W każdej z tych kart mamy do wyboru kilka podkategorii. Niestety dla mnie jest ich stanowczo za mało. W karcie sport znajduje się wyłącznie „Formuła 1” i „Ekstraklasa„. Wiadomości z pozostałych kategorii wrzucone są do jednego worka. No cóż, można wybaczyć jednak dużo wygodniej byłoby wybrać sobie swoją ulubioną kategorię np. żużel, piłkę ręczną czy siatkówkę.

Prawie każdy news ilustrowany jest profesjonalną fotografią. Co ciekawe aby szybko przejść do kolejnego artykułu nie musimy wracać do menu. Wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie jakbyśmy przekładali stronę gazety. W aplikacji pojawiają się newsy pochodzące oczywiście z głównej strony Wirtualnej Polski. Nie mamy jednak możliwości czytania komentarzy internautów, ani dodawania swojego. Artykuły możemy za to dodawać do ulubionych i wracać do nich kiedy tylko chcemy. Ciekawa jest także zakładka „galerie”, gdzie znajdziemy naprawdę ładne fotografie.

Inną ciekawą aplikacją od WP jest Program TV„. Po zniknięciu z marketu „Programu TV & Repertuaru Kin” ten od WP zagościł z moim telefonie na stałe. Mamy tu możliwość podglądu aktualnie trwających programów telewizyjnych. Możemy także przeglądać programy ulubionych stacji telewizyjnych oraz ustawiać przypomnienia o ulubionych programach, które powędrują wprost do naszego kalendarza.

Kolejną aplikację od WP jest „Giełda WP.pl”. Ta z kolei przeznaczona jest dla grających na giełdzie. Z aplikacji dowiemy się o notowaniach spółek giełdowych oraz najświeższych informacji z rynków finansowych. Można też ustalać alerty po przekroczeniu których aplikacja natychmiast powiadomi inwestora o spadku lub wzroście cen akcji.

W ofercie Wirtualnej Polski jest też odrobina rozrywki to porównywarka cen tanio.pl, dzięki której porównamy ceny różnych produktach w różnych sklepach oraz Czat WP.tv w której pooglądamy teledyski jednocześnie wysyłając wiadomości do znajomych.

Wszystkie aplikacje od Wirtualnej Polski znajdziecie oczywiście w Android Market. Na dzień dzisiejszy wszystkie są całkowicie darmowe. Dziś nie będzie pięciu fotokodów do marketu, rzucam jeden link zbiorczy. Aplikacje od WP znajdziecie tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *