Wirtualna Polska kocha Androida czyli informacyjne aplikacje od wp.pl

3 czerwca 2011 0 By ANDEK

Wirtualna Polska to chyba portal najbardziej przychylny użytkownikom telefonów z Androidem. Programiście WP stworzyli gamę ciekawych aplikacji na naszą ulubioną platformę. Trzeba przyznać, że aplikacje te trzymają poziom zarówno funkcjonalności, jak i estetyki.

Zacząć należy od tej najbardziej podstawowej i chyba najczęściej przeze mnie używanej czyli „Info WP.PL”. Oczywiście jest to aplikacja zawierająca bieżące informacje z kraju i ze świata. Aplikacja podzielona jest na karty tematyczne: wiadomości, finanse, sport, galerie i ulubione. W każdej z tych kart mamy do wyboru kilka podkategorii. Niestety dla mnie jest ich stanowczo za mało. W karcie sport znajduje się wyłącznie „Formuła 1” i „Ekstraklasa„. Wiadomości z pozostałych kategorii wrzucone są do jednego worka. No cóż, można wybaczyć jednak dużo wygodniej byłoby wybrać sobie swoją ulubioną kategorię np. żużel, piłkę ręczną czy siatkówkę.

Prawie każdy news ilustrowany jest profesjonalną fotografią. Co ciekawe aby szybko przejść do kolejnego artykułu nie musimy wracać do menu. Wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie jakbyśmy przekładali stronę gazety. W aplikacji pojawiają się newsy pochodzące oczywiście z głównej strony Wirtualnej Polski. Nie mamy jednak możliwości czytania komentarzy internautów, ani dodawania swojego. Artykuły możemy za to dodawać do ulubionych i wracać do nich kiedy tylko chcemy. Ciekawa jest także zakładka „galerie”, gdzie znajdziemy naprawdę ładne fotografie.

Inną ciekawą aplikacją od WP jest Program TV„. Po zniknięciu z marketu „Programu TV & Repertuaru Kin” ten od WP zagościł z moim telefonie na stałe. Mamy tu możliwość podglądu aktualnie trwających programów telewizyjnych. Możemy także przeglądać programy ulubionych stacji telewizyjnych oraz ustawiać przypomnienia o ulubionych programach, które powędrują wprost do naszego kalendarza.

Kolejną aplikację od WP jest „Giełda WP.pl”. Ta z kolei przeznaczona jest dla grających na giełdzie. Z aplikacji dowiemy się o notowaniach spółek giełdowych oraz najświeższych informacji z rynków finansowych. Można też ustalać alerty po przekroczeniu których aplikacja natychmiast powiadomi inwestora o spadku lub wzroście cen akcji.

W ofercie Wirtualnej Polski jest też odrobina rozrywki to porównywarka cen tanio.pl, dzięki której porównamy ceny różnych produktach w różnych sklepach oraz Czat WP.tv w której pooglądamy teledyski jednocześnie wysyłając wiadomości do znajomych.

Wszystkie aplikacje od Wirtualnej Polski znajdziecie oczywiście w Android Market. Na dzień dzisiejszy wszystkie są całkowicie darmowe. Dziś nie będzie pięciu fotokodów do marketu, rzucam jeden link zbiorczy. Aplikacje od WP znajdziecie tutaj.

 

PAP News i Foto Puzzle to propozycje Polskiej Agencji Prasowej dla telefonów komórkowych z... Wracam do dobrego zwyczaju testowania i opisywania aplikacji na telefony z systemem Android. Dziś dwie propozycje od Polskiej Agencji Prasowej - instytucji państwoej, która informuje Polaków o wydarzeniach w kraju i na świecie także z wykorzystaniem ...
Ekstraklasa Live na komórki z Androidem Już tylko godziny dzielą nas od kolejnej kolejki polskiej Ekstraklasy. Dla tych, którzy śledzą rozgrywki polskich piłkarzy a nie mogą być na stadionach Wirtualna Polska przygotowała aplikację Ekstraklasa Live WP.PL, która jest obowiązkową pozycją w t...
Onet.News czyli newsy z Onetu prosto na twoją komórkę Onet News to nowa newsowa aplikacja od portalu internetowego Onet.pl. Dawniej czytelnicy Onetu na Androidzie mięli do dyspozycji prostą, mało efektowną aplikację do przeglądania informacji. W ostatnim czasie w markecie pojawiła się jednak nowa aplika...
Telewizja Euronews za darmo w telefonie komórkowym z Androidem Lubicie wiedzieć co się wokół Was dzieje? A może już dobrze znacie kanał telewizyjny Euronews? Jest to europejska stacja telewizyjna nadająca informacje przez 24 godziny. Kanał ten można znaleźć na satelicie oraz w telefonie z Androidem. Aplikacja...