Yanosik czyli legalny antyradar w telefonie komórkowym z Androidem i iPhone

26 czerwca 2011 0 By ANDEK

Wybierając się w trasę zapewne chcielibyście się ustrzec przed kontrolą radarową i pamiątkowymi zdjęciami z fotoradarów. Darmowy i w pełni legalny antyradar Yanosik wskaże wam, gdzie należy zdjąć nogę z gazu by nie załapać kilku punktów karnych i nie uszczuplić portfela. Aplikacja poinformuje też o korkach spowodowanych wypadkami.

Aplikację Yanosik przetestowałem w ostatni czwartek na 120 kilometrowej trasie. Program bezbłędnie wskazał miejsca w których ustawione były fotoradary. Innych „utrudnień” na drodze nie spotkałem więc i Yanosik siedział cicho.

Ale pokrótce o czym mowa. Yanosik to system przygotowany dla kierowców. Kilkadziesiąt tysięcy użytkowników urządzeń mobilnych codziennie podróżuje z włączoną aplikacją i melduje o różnego rodzaju wydarzeniach drogowych. Do meldowania służy pięc przycisków: „fotoradar”, „policja”, „patrol”, „wypadek” i „inspekcja”. Używając ich w urządzeniu połączonym z GPS wysyłamy do bazy informacje o miejscach w których znajdują się fotoradary, stanowiska pomiaru prędkości, patrole policji, wypadki  i kontrole Inspekcji Ruchu Drogowego.

W drugą stronę działa to też bardzo przyjemnie. Jeżeli dojeżdżamy do punktu w którym znajduje się np. kontrola prędkości telefon wydaje dźwięk, a na ekranie pojawia się komunikat wraz z odległością za jaką czeka nas „niespodzianka”. Na wysokości zdarzenia telefon ponownie wydaje dźwięk i prosi nas o potwierdzenie lub „odwołanie” wydarzenia.

W aplikacji zdecydowanie poprawiłbym ostrzeżenia dźwiękowe. Zamiast krótkiego i długiego „piiip” lektor mógłby przeczytać „fotoradar”, „wypadek” itd. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca nie musiałby odrywać wzroku od jezdni by spojrzeć na telefon.

Ogólnie myślę, że aplikacja przyda się niejednemu z Was. Yanosik na platformę Andorid oraz iPhone dostępny jest całkowicie za darmo. Podczas pracy aplikacji dobrze mieć telefon podłączony do ładowania gdyż by program działał poprawnie uruchomiony musi być modług GPS oraz połączenie z Internetem. Istnieje możliwość zakupu specjalnego urządzenia, jednak ta opcja jest już płatna.

Angry Birds i Angry Birds Rio – kultowa gra na Androida i iPhone Dziś opiszę grę kultową o której pewnie wielu z Was już słyszało. Chodzi oczywiście o Angry Birds i Andgy Birds Rio. Gra ta jest chyba najpopularniejszą aplikacją dla smartfonów z Androidem i iOS. Oprócz wersji podstawowej wyszły już kolejne wersje. ...
Google Maps na Androida nareszcie z trybem offline! No i doczekaliśmy się Google Maps z możliwością zapisywania map na karcie telefonu z Androidem. Opcja "mapy offline" szczególnie przyda się podczas wycieczek zagranicznych oraz w miejsca, gdzie mogą być kłopoty z zasięgiem. Usługi Google Maps czyl...
CB Radio Chat gadaj jak na CB przez telefon z Androidem Jeśli często jeździsz w trasy i korzystasz z CB Radia zapewne znasz zalety tego urządzenia. Od niedawna w Android Marekt pojawiła się aplikacja CB Radio Chat pozwalająca prowadzić rozmowy głosowe na różnych kanałach pomiędzy użytkownikami telefonów z...
Orange iCare pomoże w kontrolowaniu wydatków Sieć Orange udostępniła swoim użytkownikom aplikację Orange iCare, która ma pomóc w kontrolowaniu stanu konta i pakietów. Początkowo rozwiązanie dostępne jest jedynie dla posiadaczy telefonów Apple'a, wkrótce z rozwiązania skorzystać mają "Androidowc...