Polskie Radio na telefonie z Androidem

Polskie Radio jako kolejne medium zwróciło swój wzrok w stronę posiadaczy telefonów komórkowych z systemem Android. Teraz Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka i Radio External (Polskie Radio dla Zagranicy) mogą być dostępne w twoim telefonie. Oprócz tego aplikacja Polskie Radio na Andorida oferuje dostęp do licznych audycji informacyjnych, kulturalnych i muzycznych.

Słuchaczy Polskiego Radia posiadających telefony komórkowe z systemem Android czeka miła niespodzianka. W Android Markecie niedawno pojawiła się aplikacje do słuchania pięciu kanałów radiowych PR i jednego telewizyjnego (Czwórka – radio na wizji). Zaraz po uruchomieniu aplikacji możemy wybrać którego kanału Polskiego Radia chcemy słuchać. Do wyboru mamy Program Pierwszy czyli popularną „Jedynkę”, dwójkę, Program Trzeci Polskiego Radia czyli „Radio Trójka”, Czwórkę w wersji radio i video oraz Radio External czyli Polskie Radio dla Zagranicy nadawane w różnych językach obcych (w tym po angielsku, niemiecku, białorusku, ukraińsku, hebrajsku, rosyjsku i w języku esperanto).

Możliwość słuchania Polskiego Radia za pośrednictwem sieci WiFi lub 3G to nie jedyne funkcje aplikacji. Użytkownicy mają do dyspozycji zbiór artykułów i nagranych audycji tematycznych. Uruchamiając którąkolwiek stację radiową na ekranie pojawiają się informacje skierowane do przeciętnego słuchacza np. Trójki – są to najczęściej felietony prezentowane na antenie tego radia.

Do bazy audycji możemy dostać się wybierając z górnego menu zakładkę „muzyka” lub „słowo”. Jak nie trudno się domyślić w pierwszej są audycje muzyczne tj. choćby „Wywiady Marka Niedźwiedzkiego”, „Koncerty w Trójce” czy „Przeboje Lata z Radiem”. Zakładka „słowo” skrywa audycje „mówione”, których przykładem może być „Reportaż w Trójce”. Ci którzy wiedzą czego szukają mają do dyspozycji zakładkę „katalog” tam wszystkie audycje przyporządkowane są do poszczególnych kategorii.

Aplikację całkowicie za darmo można pobrać z Android Market. Korzystając z aplikacji należy pamiętać, że strumień dźwiękowy pobierany jest przez internet. W przypadku korzystania z sieci 3G słuchanie radia przy pomocy tej aplikacji może okazać się kosztowne. Radzę używać tylko gdy ma się wykupiony pakiet o sporej ilości mega lub gigabajtów.

2 myśli w temacie “Polskie Radio na telefonie z Androidem”

  1. … rzygać się z przeproszeniem chce od wypowiedzi takich panów jak poseł PO, Olszewski. Ma wdrukowana kliszę , że PIs gra tragedią smoleńską, moskiewski sługus. Tak mają od 10kwietnia 201o. Ale po jakiego jasnego gwinta mamy tego słuchać ? Płavcimy za abobament i to jest publiczne radio. Niech sobie poglądy swoje głosi na parteitagach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *