Lokalizator bankomatów polskich na telefony z Androidem

Dziś kolejna aplikacja z cyklu przydatnych na wakacjach. Lokalizator bankomatów o niespodziewanej nazwie „Bankomaty”. Dzięki tej aplikacji w łatwy sposób znajdziesz „bezprowizyjny” bankomat twojego banku w najbliższej okolicy.

Po włączeniu aplikacji mamy do wyboru cztery opcje, w przypadku każdej z nich możemy wybrać sieci bankomatów z jakich chcemy korzystać (np. jeśli pieniądze możemy wypłacać bezpłatnie z bankomatów Euronet i swojego banku – zaznaczamy tylko te).

  • Przeglądaj wg lokalizacji – w przypadku tej opcji podajemy dokładny adres w pobliżu którego poszukujemy bankomatu. Wyniki prezentowane są w postaci listy punktów w danym mieście.
  • Wyszukaj po nazwie – działa w zasadzie podobnie jak powyższa opcja tyle, że nie musimy wybierać województwa i miejscowości z listy, a możemy je wpisać w „okienko”.
  • Wybierając opcję znajdź w pobliżu adresu musimy podać konkretny adres, a aplikacja znajdzie nam najbliższe bankomaty.
  • Ostatnią opcją jest znajdź w okolicy dzięki – wybierając ten przycisk nie musimy nic określać, aplikacja sama pobierze dane o naszej lokalizacji (pod warunkiem, że gps lub inne moduły pozwalające na namierzenie położenia będą włączone).

Niezależnie od wybranej wcześniej opcji efektem końcowym jest lista bankomatów w których możemy dokonać wypłaty pieniędzy. Wybierając przycisk „mapa” w prawym górnym rogu listę możemy zamienić na mapę z zaznaczonymi lokalizacjami bankomatów. Dodatkowo po stuknięciu w każdą z pozycji na liście wyświetlą się nam szczegółowe informacje o bankomacie, dostarczone przez serwis karty.pl, znajdziemy w nich m.in. dokładny adres oraz godziny w których bankomat jest czynny.

Aplikację można pobrać całkowicie za darmo z Android Market. Na pewno przyda się zarówno na wyjazdach, jak i podczas poszukiwania bankomatów swojej sieci nieopodal miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *