Ekstraklasa Live na komórki z Androidem

Już tylko godziny dzielą nas od kolejnej kolejki polskiej Ekstraklasy. Dla tych, którzy śledzą rozgrywki polskich piłkarzy a nie mogą być na stadionach Wirtualna Polska przygotowała aplikację Ekstraklasa Live WP.PL, która jest obowiązkową pozycją w telefonie komórkowym kibica Ekstraklasy.

Programiści z Wirtualnej Polski po raz kolejny udowodnili, że użytkownicy systemu Android są dla nich ważni. Po świetnych aplikacjach informacyjnych WP kilka dni temu przygotowało aplikację dla kibiców piłkarskich. Nowy twór nosi nazwę Ekstraklasa Live WP.PL i zawiera wszelkie informacje na temat polskich rozgrywek piłkarskich.

Zaraz po uruchomieniu aplikacji ukazuje się nam dopracowane graficznie menu z którego możemy wybrać interesującą nas opcję. Podstawą takich aplikacji jest tabela – tu zawsze aktualna z możliwością wyboru wszystkich meczów, tylko wyjazdowych/domowych, ostatnich pięciu oraz rankingów drużynowych (najlepszy atak, najlepsza obrona, frekwencja). Wszytko przekazane w ładny, estetyczny sposób. Przy każdym z klubów widnieje mały herb drużyny.

Przydatną zakładką jest terminarz w którym znajdziemy dokładne harmonogramy kolejek Ekstraklasy. W przypadku kolejek, które już minęły poznamy także wyniki spotkań a po „stuknięciu” w wynik otworzy nam się relacja z meczu. Mecze „przyszłe” możemy umieszczać w osobistym kalendarzu. Słówko „live” w nazwie aplikacji sugeruje, że mecze transmitowane są tu na żywo. Tak też jest! W trakcie trwania meczu prowadzona jest relacja „minuta po minucie”. Dostępne są również składy drużyn przebywających na boisku oraz podstawowe statystyki tj. bramki czy kartki.

Zakładka piłkarze prezentuje sylwetki poszczególnych zawodników wszystkich zespołów ekstraklasy. Oprócz podstawowych danych tj. imię, nazwisko, pozycja i numer w drużynie dostępne są statystyki bieżącego sezonu czyli ilośc bramek, asyst, minut na boisku itd.

Klasyfikację najlepszego strzelca Ekstraklasy możemy śledzić w zakładce „klasyfikacje”. Oprócz ligowych klasyfikacji (strzelec, asystent, kartki, gole samobójcze) dostępne są także dla każdego klubu z osobna.

Cały ten Skarb Kibica w telefonie uzupełniony jest o zakładkę „kibice” w których znajdują się newsy Wirtualnej Polski wybrane specjalnie dla kibiców polskiej Ekstraklasy. Dla mnie jest to aktualnie najlepsza aplikacja tego typu dla polskich rozgrywek sportowych. Z niecierpliwością czekam na kolejne „twory” programistów WP. Aplikację Ekstraklasa Live całkowicie za darmo można pobrać z Android Market (fotokod po prawej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *