„Testuj Smartfona” Huawei U8500 za darmo przez 14 dni!

Najmłodszy polski operator komórkowy rozpoczął akcję edukacyjną. Play wraz z Kubą Wojewódzkim będą edukować społeczeństwo poprzez nieodpłatne udostępnianie smartfonów marki Huawei na 14 dni. Akcja ma za zadanie ukazać zalety posiadania telefonów z systemem operacyjnym.

Akcja „Testuj Smartfona” ruszyła kilka dni temu. Twarzą nowej kampanii sieci Play stał się nie kto inny, jak sam Kuba Wojewódzki. Cała akcja polega na tym, że kto chce poznać możliwości smartfonów może poprzez stronę internetową zapisać się na bezpłatne testy.

Chętni dostaną do testowania telefon Huawei IDEOS U8500. Dla wielu ma być do pierwszy kontakt „sam na sam” z zaawansowanym telefonem komórkowym. Na „testy” zapisać się może każdy, niezależnie od tego czy jest klientem Play, innego operatora czy nie ma telefonu wcale. W zestawie z telefonem dostajemy kartę Play Fresh z kilkoma złotymi i co najważniejsze 1 GB mobilnego internetu. Taki pakiet danych pozwoli na wypróbowanie możliwości smartfona z systemem Google Android.

Sam telefon od Huawei nie zachwyca parametrami, to raczej niższa półka smartfonów. Przyznam szczerze, że marka Huawei bardziej niż z telefonami komórkowymi kojarzy mi się z modemami do przenośnego internetu. Sprzęt chińskiego producenta do „internetu w terenie” miałem okazję przetestować i w połączeniu z moim laptopem spisywał się nieźle. Wstyd się przyznać, ale telefonu firmy Huawei nigdy nawet nie miałem w ręku.

Patrząc na specyfikację IDEOS U8500 rewelacji nie widzę. Pierwszy minus jaki rzuca mi się w oczy to wyświetlacz 320 x 480 pikseli i 256 tys. kolorów to na dzisiejsze czasy żadna rewelacja. Niestety w specyfikacji na stronie Play nie podano ani jaki procesor pracuje pod „maską” U8500, ani ile pamięci RAM dostają do dyspozycji użytkownicy tego smartfona. Z plotek znalezionych w internecie mogę wnioskować, że sercem Huawei U8500 jest procesor o częstotliwości 530 MHz , a pamięć telefonu to 256 MB. Jeszcze raz zaznaczam, że są to dane znalezione w komentarzach internautów, a nie w oficjalnych „papierach telefonu”.

[ad#smartfony]

Jeżeli te „ploty” z for internetowych są prawdziwe to przy dzisiejszych smartfonach taktowanych procesorami o częstotliwościach 1 GHz możemy domyślać się, że ten model demonem prędkości nie jest.

Pełną specyfikację telefonu znajdziecie tutaj.

No ale jak to mawiają „darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda”. Akcję Playa oceniam pozytywnie. Być może dzięki tym darmowym testom spora część ludzi dowie się, że telefon komórkowy nie służy tylko do dzwonienia i wysyłania smsów, ale w połączeniu z systemem operacyjnym Android i mobilnym internetem może stać się centrum informacji i rozrywki dla ludzi w każdym wieku i o ogromnym wachlarzu zainteresowań. Patrząc na statystyki (po 24 godz. od startu na testy zapisało się 10 000 osób) można sądzić, że akcja jak najbardziej udana. Ciekawe co na to konkurencja?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *