Cyfrowy Polsat rozpoczął współpracę z Polkomtelem. Będzie miał najwiekszy zasięg w Polsce?

Rodzinna Telefonia Komórkowa Cyfrowy Polsat będzie działać w oparciu o infrastrukturę Polkomtela! Wygląda na to, że sieć komórkowa koncernu Zygmunta Solorza chce mieć największy zasięg w Polsce. Abonenci Cyfrowego Polsatu będą mogli korzystać już z zasięgu trzech największych sieci komórkowych w Polsce.

Cyfrowy Polsat to tzw. MVNO czylo operatory wirtualny. Polega to na tym, że operator nie ma swojej infrastruktury, a zasięg zapewniany mu jest w oparciu umowy z innymi operatorami. W przypadku Cyfrowego Polsatu podpisanie umowy z Polkomtelem oznacza, że sieć komórkowa współpracuje z trzema największymi operatorami komórkowymi w Polsce. Do tej pory Cyfrowy Polsat korzystał z nadajników PTK Centertel (właściciela marki Orange) oraz PTC (właściciela T-Mobile, dawnej ERY).

Dodatkowo spółka rozpoczęła projekty budowy własnej sieci infrastrukturalnej. Cyfrowy Polsat działa pod własnym kodem identyfikacyjnym MNC PL-12. Spółka usługi telekomunikacyjne oferuje od 2008 roku. Poza telefonią komórkową Cyfrowy Polsat ma w swojej ofercie usługi telewizji cyfrowej oraz szerokopasmowego dostępu do internetu.

Jeżeli ktoś często bywa na terenach na których „ciężko o zasięg” komórka Cyfrowego Polsatu może okazać się jakimś rozwiązaniem na problem braku zasięgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *