Ekran LCD będzie działał jak ładowarka?

W ostatnim czasie nasz kraj obiegła informacja o kolejnym wynalazku naukowców, znając życie pewnie tych amerykańskich. Jeśli pomysł z ładowarką w ekranie komórki wejdzie do masowej produkcji będziemy mogli mówić o rewolucji w świecie telefonii komórkowej.

Chyba każdy z nas zna to uczucie gdy wskaźnik baterii jest bliski zeru, a my musimy wykonać ważną rozmowę. Ciągle rozładowująca się bateria była zmorą pierwszych biznesmenów korzystających z komórek, później pojawiły się baterie litowo-jonowe, litowo-polimerowe i było trochę lepiej. Ostatnio jednak zwyczajne telefony komórkowe są wypierane przez smartfony.

Parametry dzisiejszych komórek zbliżone są do parametrów całkiem niezłych komputerów, niestety wraz z rozwojem techniki i popularyzacją coraz większych ekranów dotykowych dotychczasowe rozwiązania w kwestii zasilania nie są już wystarczające. Aktywny użytkownik smartfona ładować telefon musi nawet codziennie, Ci którzy są nieco bardziej oszczędni do ładowarki swoje urządzenia podłączają średnio co 2-3 dni.

Jeżeli nowy wynalazek amerykańskich naukowców faktycznie zadziała będziemy mogli mówić o przełomie na dużą skalę. Jeżeli wyłożenie telefonu komórkowego na słońce zapewni nam możliwość beztroskiego korzystania z baterjo-żernych funkcji tj. nawigacja GPS czy WiFi będzie to oznaczało ominięcie kolejnych ograniczeń! Na realizację tego pomysłu czekam z niecierpliwością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *