Google kupiło Motorolę, będzie zamieszanie na rynku smartfonów?

Internetowy gigant Google wybrał się dziś na zakupy i za 12,5 miliarda dolarów kupił Motorolę. Czy ta transakcja będzie oznaczała wysyp Motorol z systemem operacyjnym Google Android?

Motorola system Android w swoich smartfonach instaluje już od jakiegoś czasu. Do tej pory firma z „M” w logo nie znajdowała się w ścisłej czołówce producentów smartfonów. Dużo popularniejsze są urządzenia Apple’a, Samsunga, LG czy HTC albo BlackBerry. Teraz może się to zmienić. Jak wiadomo, każda matka (jeżeli o Google można tak powiedzieć) najbardziej kocha swoje dzieci. Zapowiada się, że zielone dziecko Androida w Motorolach może być bardziej dopieszczane niż pozostałe.

Zakup Motoroli przez Google to dobry ruch wizerunkowy dla firmy z Mountain View. Motorola od lat zajmuje się produkcją telefonów komórkowych, a Google dopiero stosunkowo niedawno rozpoczęło ekspansję swojego systemu operacyjnego. W walce o fotel lidera systemów na smartfony „związek małżeński” z Motorolą może okazać się mocną kartą. Tak czy siak Apple’owi wyrasta poważny konkurent, który już nie tylko będzie liczył się w walce o najlepszy system, ale włączy się także do walki o najlepsze urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *