Nowa lepsza Motorola DEFY+ będzie odporna na wodę i kurz

Motorola – nazwa tej firmy w ciągu ostatnich dni nie schodzi z czołówek działów Android wszystkich serwisów związanych z komórkami. Wczoraj świat obiegła informacja o tym, że Motorolę kupił koncern Google, dziś firma zapowiedziała Motorolę DEFY+, która jest ulepszoną wersją modelu Defy.

Nowy smartfon od Motoroli ma być wyposażony w 1 gigowy procesor, system Android 2.3.3. „Gingerbread” oraz baterię o pojemności 1700 mAh. Ma to zapewnić szybkie działanie telefonu oraz płynny multitasking przy relatywnie długiej pracy na akumulatorze. Jednordzeniowy procesor na dzisiejsze czasy nie jest rewelacją, 512 MB RAM-u to też raczej przeciętność. Motorola DEFY+ ma jednak wyróżniać się czymś innym niż parametry.

Nowy model oznaczony „plusem” ma być zaprzeczeniem delikatnego smartfona. DEFY+ ma przeżyć upadek, podtopienie albo wszechogarniający kurz. Jeśli te uodpornienia faktycznie zadziałają Motorola zaprzeczy stwierdzeniu, że smartfony to delikatne zabawki na które trzeba chuchać i dmuchać. Motorola DEFY+ może okazać się fajnym telefonem dla osób prowadzących aktywny styl życia.

Dodatkowo smartfon wyposażony będzie w 5 megapikselowy aparat fotograficzny z lampą LED oraz autofocusem. Telefon z innymi urządzeniami komunikować się może przy użyciu WiFi w standardach b, g, n oraz Bluetooth 2.1. Użytkownik będzie miał do dyspozycji także Radio FM oraz moduł a-GPS.

Motorola niestety nie podała konkretnej daty premiery. Wiemy jednak, że smartfon ma być dostępny na rynkau europejskim, azjatyckim i Ameryce Łacińskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *