Orange straszy klientów…Playem?

W minionej epoce dzieci straszyło się „czarną Wołgą”, dziś sytuacja się trochę zmieniła i podobno na infolinii Orange konsultanci straszą swoich klientów Playem! Przynajmniej „tak rzecze rzecznik” tej drugiej firmy.

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play na swoim blogu apeluje do konkurentów o to by grali fair. Rzecznik Playa twierdzi, że konsultanci sieci Orange klientom, którzy zamierzają przenieść numer do sieci Play opowiadają różne historie, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Gruszka przytacza nawet fragment rozmowy z infolinią konkurencyjnej sieci w któej konsultanci twierdzą, że:

znają przypadek kobiety która podpisała umowę na abonament za 49zł w którym miało być 350 minut a po jakimś czasie ilość minut zmniejszono jej do 60 a płacić musiała nadal 49zł

Jeśli informacje rzecznika faktycznie się potwierdzą to będziemy mogli mówić o nieuczciwej konkurencji. Poczekajmy co na to odpowie druga strona. Jak na razie blog Wojtka Jabłczyńskiego z Grupy TP milczy na ten temat.

Ja ze swojej strony mogę Playowi zarzucić tylko tyle, że dzwoniąc do kogoś kto ma telefon w ich sieci muszę zapłacić ponad dwa razy więcej niż do pozostałych znajomych. Na ten temat każda ze stron ma jakieś wytłumaczenia, że to nie ich wina. Ja wiem jedno, sprawa ta od powstania Playa jest nieuregulowana jak problem „skupu butelek” w PRL i teraz z resztą też.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *