Łatwe i przyjemne „twittanie” ze smartfonu z Andoridem

Twitter to serwis społecznościowy szczególnie popularny wśród gwiazd rodzimych i zagranicznych. W tym serwisie społecznościowy możemy mieć kontakt z piosenkarzem, dziennikarzem, posłem czy przedstawicielami operatora komórkowego. Programiści Twittera by spopularyzować swój serwis stworzyli świetne narzędzie na telefony z Androidem.

Serwis Twitter to bardzo popularne narzędzie do promocji swojej osoby. Dobrze wiedzą to nasi politycy, których na Twitterze jest cała masa. Można tam spotkać zarówno tych z lewa, prawa, jak i środka. Poczytamy słów ministra i wynurzeń radnego osiedlowego.

Twitter to serwis społecznościowy na który składają się tzw. mikroblogi. Wpisy w odróżnieniu od zwyczajnych blogów odróżniają się długością, na twitterze maksymalna długość jednej notki to 140 znaków. Autorzy zazwyczaj ograniczają się do jednego, dwóch zdań.

Do obsługi Twittera twórcy serwisu przygotowali specjalną aplikację dla Androida. Aplikacja do „twittania” jest ładna i bardzo dobrze dopracowana. Po jej uruchomieniu i zalogowaniu się na nasze konto w twitterze pojawia się nam lista z ostatnimi wiadomościami wysłanymi przez osoby, które obserwujemy. Po „stuknięciu” w interesującą nas wiadomość możemy sprawdzić o której godzinie została ona wysłana, lokalizację z której została wysłana (jeśli wysyłający włączy tą opcję) oraz ujawnią się nam linki które auror podał we wpisie. Uzyskamy także opcje re-tweetu czyli odpowiedzi na wpis.

W ustawieniach (przycisk menu) możemy wybrać co jaki czas aplikacja ma się łaczyć z internetem i pobierać informacje o nowych wpisach. Możemy też całkowicie wyłączyć synchronizację co pozwoli na zaoszczędzenie pakietu internetowego.

Z górnego menu możemy wybrać też tweety skierowane do nas oraz wiadomości prywatne i inne. Jeśli chcemy wysłać własnego tweeta klikamy na ikonę „kartki z ołówkiem” w prawym górnym rogu. Ukazuje się nam okienko w które wpisujemy treść. Do wpisu możemy dołączyć link, zdjęcie z aparatu lub galerii oraz lokalizację w której się znajdujemy (trzeba mieć włączony moduł GPS). Po wciśnięciu entera na klawiaturze ekranowej ogłosimy światu nowinę.

Aplikację do „twittania” można pobrać za darmo z Android Market. Do aplikacji dołączony jest także widget pozwalający śledzić zmiany statusów z poziomu pulpitu. Przy okazji wszystkich twitterowiczów zapraszam do śledzenia nowości na Andek.tk przy pomocy tego serwisu. Moje konto na twitterze znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *