5-calowy Samsung GT I9220 – „rozmiar ma znaczenie”

Od wczoraj po internecie krążą zdjęcia smartfona Samsung GT I9220. Aparat według przecieków ma całkiem niezłe parametry, wyróżnia się jednak czymś innym – jest gigantyczny. Czy ponad 5-calowy smartfon będzie wygodnym telefonem?Pamiętam takie czasy, gdy biznesmeni telefony komórkowe nosili w walizkach. Z biegiem lat komórki malały, a posiadanie „cegły” było niemodne. Teraz czasy wielkich telefonów powracają. Cały urok smartfona w dużym dotykowym ekranie. Zastanawia mnie jednak czy Samsung w modelu I9220 trochę z tą wielkością nie przeholował.

Przesiadają się z małego telefonu na pierwszego smartfona z ekranem 3,2″ zastanawiałem się jak ten „kolos” będzie mi się mieścił w kieszeni. Przez kilka dni wydawało mi się, że noszę ze sobą jakiś nadbagaż. Lepiej było już przy przesiadce z I5700 na Desire. Te kilka centymetrów nie robiło aż takiej różnicy, choć w pierwsze dni wydawało mi się, że obcuje z wielkim telefonem.

Rzecz jasna przyzwyczaiłem się i pewnie przyzwyczaiłbym się do telefonu ciut większego. No ale 5.29 cala to chyba już trochę dużo. Żeby odwzorować sobie wielkość tego telefonu wyciąłem sobie „Samsunga z papieru”. Trochę to duże, w kieszeni od jeansów powinno się zmieścić ale na wcisk. Tak się zastanawiam czy to jeszcze smartfon czy już może tablet? Noszenie osobnego plecaka na telefon byłoby już przesadą.

No może już dość o tej wielkości! Teraz trochę o jakości. Ekran ma być wykonany w technologii AMOLED i mieć rozdzielczość 1280×720 – „HD pełną gębą”.

Ze strony czysto technicznej urządzenie prezentuje się ciekawie. Na włoskojęzycznym blogu oprócz zdjęcia znajduję kilka informacji o tym telefonie. Według ustaleń włoskich kolegów I9220 ma:

  • działać pod kontrolą systemu Android 2.3.3. „Gingerbread”
  • mieć dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1.4 GHz
  • 8-megapikselowy aparat
  • DLNA

Przyznam szczerze, że z niecierpliwością czekam na oficjalną premierę tego „kolosa”. Według „włoskich plotek” na oficjalną premierę urządzenia będziemy musieli poczekać do końca października. Smartfon będzie propozycją koreańskiego producenta, która wywoła bardzo różne emocje. Jedni pokochają jego wnętrze, inni znienawidzą rozmiar. Jedno jest pewnie, na rynku smartfonów nudy nie ma prawa być!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *