jakdojade.pl – aplikacja z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej

8 września 2011 0 By ANDEK

Twórcy znanego i lubianego serwisu jakdojade.pl oferującego wyszukiwanie rozkładów jazdy komunikacji miejskiej w końcu udostępnili aplikację na telefony komórkowe z Androidem. No i na wstępie przyznam, że aplikację bardzo udaną.

Strona jakdojade.pl w Polsce zyskała ogromną popularność dzięki prostocie i funkcjonalności. Wystarczy podać dwa miejsca: pierwsze z którego chcemy odjechać, drugie do którego podążamy. Serwis automatycznie dopasuje nam połączenia komunikacji miejskiej i wskaże która trasa będzie najszybsza.

Mniej więcej tydzień temu twórcy jakdojade.pl wydali aplikację na telefony z Androidem, która może być poważnym konkurentem dla opisywanego jakiś czas temu Transportoida. Obie aplikacje różni jednak tryb działania. Transoportoid działa w trybie offline (dane pobierane są raz na jakiś czas, przy sprawdzaniu rozkładu telefon nie łączy się z internetem). Jakdojade.pl działa w oparciu o dane pobierane z internetu za każdym razem łącząc się i pobierając zawsze świeże dane z serwera.

Aplikacja jakdojade.pl prezentuje się bardzo dobrze. Graficznie jest dopracowana i utrzymana w klimacie pierwszego produktu (czyt. strony www). Aplikacja działa bardzo płynnie i jej obsługa jest intuicyjna. Zaraz po włączeniu widzimy panel „rozkłady”. W tym „panelu” możemy ustawić sobie skróty do ulubionych przystanków i linii lub wybrać opcję „wyszukaj rozkłady” i wyszukać aktualnie interesującą nas linię i przystanek.

Drugą „kartą” jest „planer”. Tutaj możemy zaplanować sobie naszą podróż. Podajemy punkt „A” i „B”, a aplikacja sama proponuje nam jak pokonać tą trasę. Trzecia karta to „nawigator”. Opcja ta działa podobnie jak „palner” z tym, że przez cały okres podróży przy pomocy odbiornika GPS lokalizuje nasze połączenie na mapie i pokazuje ile kilometrów mamy do celu oraz w którym punkcie konieczna będzie przesiadka. Opcja szczególnie może przydać się tym, którzy z komunikacji miejskiej korzystają rzadko lub w innym mieście.

Miasta dla których dedykowana jest aplikacja jakdojade.pl: Bydgoszcz, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław. Aplikację aktualnie jest bezpłatna i można ją pobrać z Android Market.

Rozkład jazdy MPK, ZTM, MZK na telefon z Androidem Niedawno było o rozkładach PKP, dziś coś dla pasażerów komunikacji miejskiej. Nie raz pewnie zdarzyło się wam spóźnić na autobus i na kolejny czekać kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt minut. Dzięki aplikacji Transportoid dokładnie dowiesz się o kt...
mMPK czyli rozkłady jazdy na telefony z Androidem Rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w komórce towarzyszą mi od dawien dawna. Odkąd "przesiadłem się" na Androida regularnie korzystam z aplikacji Transportoid, wcześniej na "zwykłym" telefonie używałem mMPK i dziś słowo o tej aplikacji na telefony z...
DB Navigator czyli rozkłady PKP w telefonie Aplikacja którą dziś opiszę przyda się zarówno tym którzy pociągami podróżują na co dzień, jak i podróżnikom weekendowo-urlopowym. Jakiś już czas temu szukałem aplikacji, która pozwoliłaby mi na sprawdzenie rozkładu jazdy pociągów. Niestety PKP nie m...
SkyCash – płatności za komunikację miejską MPK i ZTM przez telefon komórkowy Dziś recenzja kolejnej praktycznej aplikacji, która przyda się szczególnie mieszkańcom Warszawy, Wrocławia, Lublina i Olsztyna korzystającym z "dobrodziejstw" komunikacji miejskiej. SkyCash to w teorii aplikacja do wykonywania przelewów pomiędzy dwom...