Lokalizator wrocławskich rowerów miejskich na smartfonach z Androidem

Jako, że dziś obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu należało znaleźć jakiś temat powiązany z przesiadką na „dwa kółka”. Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego postanowili ułatwić życie współmieszkańcom uruchamiając lokalizator stacji w których można wypożyczyć rowery miejskie.

Aplikacja o wszystko mówiącej nazwie „Rowery miejskie – Wrocław” jest niezwykle prosta, a zarazem w pełni spełnia swoją rolę. Po jej uruchomieniu system automatycznie pyta czy chcemy uruchomić moduł GPS. Jeżeli się zgodzimy zobaczymy naszą lokalizację na mapie wraz z najbliższą stacją rowerową, w przeciwnym wypadku aplikacja wskaże nam stacje z centrum miasta.

Po „stuknięciu” w chmurkę na mapie ukazuje nam się lokalizacja wypożyczalni oraz ilość wolnych rowerów (np. 1/10 oznacza, że w danej wypożyczalni aktualnie możemy wynająć 1 rower z 10-ciu tam parkujących).

I jeśli chodzi o funkcjonalność to chyba na tyle. Warto jeszcze akapit poświęcić twórcom aplikacji, nie wymyślił jej operator rowerów miejskich, ani informatycy z wrocławskiego urzędu. Za tą prostą, aczkolwiek funkcjonalną aplikacją stoi czterech studentów, którzy korzystając z dobrodziejstwa wakacji przyczynili się do ułatwienia życia wrocławskich cyklistów. Brawo chłopaki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *