Onet.News czyli newsy z Onetu prosto na twoją komórkę

Onet News to nowa newsowa aplikacja od portalu internetowego Onet.pl. Dawniej czytelnicy Onetu na Androidzie mięli do dyspozycji prostą, mało efektowną aplikację do przeglądania informacji. W ostatnim czasie w markecie pojawiła się jednak nowa aplikacja, dużo ładniejsza.

Po uruchomieniu aplikacji Onet News pojawia nam się najważniejszych wydarzeń zatytułowana „wiadomości”. Prawie każda z wiadomości ilustrowana jest zdjęciem. Po stuknięciu w nią oczywiście możemy przeczytać pełen artykuł. W niektórych możemy także spotkać materiały wideo. Aplikacja Onetu została wyposażona w bardzo przydatną funkcję jaką jest powiększanie liter. Przyda się to szczególnie w podróży gdy środek lokomocji „trzęsie” i ciężko czyta się malutki literki.

Poza wiadomościami ogólnymi poprzez przewianie obrazu w prawo znajdziemy zakładki sport, biznes i rozrywka – funkcjonują one na takiej samej zasadzie co pierwsza zakładka. Za to gdy przesuniemy ekran w lewo pojawiają się nam kolorowe ikony pogoda, repertuar kin, giełda, horoskop, tv i waluty. Nie trudno się domyślić co tam znajdziemy. Niestety informacje te są dość mocno okrojone np. w programie tv znajdziemy zaledwie 15 kanałów.

Do wad aplikacji niedawno jeszcze należało to, że ekran się „ślizgał”. Czasami nie można było wybrać ikonki bo strona „zjeżdżała” w lewo lub prawo. Po ostatniej aktualizacji problem zniknął.

Aplikację oczywiście można całkowicie za darmo pobrać z Android Market.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *