Quizy na Androida czyli edukacyjne gry na nudę

Każdy z nas chyba wie co oznacza kilkanaście minut czekania na kogoś lub coś. Czas ten trzeba w jakiś sposób wypełnić. Dziś przedstawię dwie aplikacje, które w ostatnim czasie pozwoliły mi na przeczekanie kilku godzin nudy.

Dzisiejsze aplikacje to oczywiście gry. Gry, które zmuszą nasze szare komórki do pracy. Nudząc się zacząłem szukać gry typu Milionerzy w której mógłbym odpowiadać na pytania z różnych dziedzin. Niestety takowej nie znalazłem, ale bardzo szybko rzuciła mi się w oczy gra Zgaduj: wiedza o Polsce. Aplikacja to typowy quiz – pytanie i cztery możliwości odpowiedzi z tym, że wszystkie pytania dotyczą kraju nad Wisłą.

Co ciekawe pytania nie dotyczą jedynie historii czy geografii Polski ale także różnych innych dziedzin w tym np. filmu, kultury czy szeroko pojętego showbiznesu. Do wyboru mamy dwa tryby gry: „trening” – pytania zadawane są losowo, jeżeli odpowiemy źle aplikacja wskaże nam poprawną odpowiedź ale nie przerwie gry. Drugim trybem jest „turniej” – tutaj pytania posortowane są według stopnia trudności, najpierw dostajemy te najłatwiejsze, a potem poziom trudności wzrasta. Pierwsza błędna odpowiedź przerywa grę i jeśli chcemy bawić się dalej no to musimy zacząć od początku.

Walorem edukacyjnym jest także fakt, że po udzieleniu odpowiedzi na pytanie (nie ważne dobrej czy błędnej) aplikacja proponuje nam przeniesienie się do mobilnej wersji Wikipedii i lekturę artykułu związanego z pytaniem.

Drugą aplikacją „quizową”, którą uważam za wartą uwagi jest „Geo Quiz”. Tutaj z kolei możemy sprawdzić swoją wiedzę z geografii. Tutaj do wyboru mamy tylko jeden tryb składający się z kilku etapów. Najpierw mamy 45 sekund na konkurencję „Państwo do flagi” – w tym czasie musimy dopasować jak najwięcej flag do podawanych nam państw. Odbywa się to tak, że otrzymujemy nazwę państwa i cztery propozycje flagi – musimy wybrać tę właściwą.

Kolejnym etapem jest „Flaga do Państwa” czyli dokładnie odwrotnie jak w pierwszym. Trzecią konkurencją jest „Państwo do Stolicy” no i jak nietrudno się domyślić w tym etapie wyświetla nam się flaga oraz państwo i musimy z czterech propozycji wybrać stolicę. No i na tym kończy się gra. Po zakończeniu dowiadujemy się jaką mieliśmy skuteczność?

Geo Quiz
Zgaduj...

Wydaje się proste? Spróbujcie sami zmierzyć się z flagami i stolicami państw afrykańskich i południowo-amerykańskich!

Obie aplikacje w języku polskim i bez dodatkowych opłat można pobrać z Android Market. Kody QR oraz linki do stron aplikacji po prawej stronie. Życzę miłej zabawy i oby nuda Was więcej nie dopadła!

Jedna myśl w temacie “Quizy na Androida czyli edukacyjne gry na nudę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *