Quizy na Androida czyli edukacyjne gry na nudęKażdy z nas chyba wie co oznacza kilkanaście minut czekania na kogoś lub coś. Czas ten trzeba w jakiś sposób wypełnić. Dziś przedstawię dwie aplikacje, które w ostatnim czasie pozwoliły mi na przeczekanie kilku godzin nudy.

Dzisiejsze aplikacje to oczywiście gry. Gry, które zmuszą nasze szare komórki do pracy. Nudząc się zacząłem szukać gry typu Milionerzy w której mógłbym odpowiadać na pytania z różnych dziedzin. Niestety takowej nie znalazłem, ale bardzo szybko rzuciła mi się w oczy gra Zgaduj: wiedza o Polsce. Aplikacja to typowy quiz – pytanie i cztery możliwości odpowiedzi z tym, że wszystkie pytania dotyczą kraju nad Wisłą.

Co ciekawe pytania nie dotyczą jedynie historii czy geografii Polski ale także różnych innych dziedzin w tym np. filmu, kultury czy szeroko pojętego showbiznesu. Do wyboru mamy dwa tryby gry: „trening” – pytania zadawane są losowo, jeżeli odpowiemy źle aplikacja wskaże nam poprawną odpowiedź ale nie przerwie gry. Drugim trybem jest „turniej” – tutaj pytania posortowane są według stopnia trudności, najpierw dostajemy te najłatwiejsze, a potem poziom trudności wzrasta. Pierwsza błędna odpowiedź przerywa grę i jeśli chcemy bawić się dalej no to musimy zacząć od początku.

Walorem edukacyjnym jest także fakt, że po udzieleniu odpowiedzi na pytanie (nie ważne dobrej czy błędnej) aplikacja proponuje nam przeniesienie się do mobilnej wersji Wikipedii i lekturę artykułu związanego z pytaniem.

Drugą aplikacją „quizową”, którą uważam za wartą uwagi jest „Geo Quiz”. Tutaj z kolei możemy sprawdzić swoją wiedzę z geografii. Tutaj do wyboru mamy tylko jeden tryb składający się z kilku etapów. Najpierw mamy 45 sekund na konkurencję „Państwo do flagi” – w tym czasie musimy dopasować jak najwięcej flag do podawanych nam państw. Odbywa się to tak, że otrzymujemy nazwę państwa i cztery propozycje flagi – musimy wybrać tę właściwą.

Kolejnym etapem jest „Flaga do Państwa” czyli dokładnie odwrotnie jak w pierwszym. Trzecią konkurencją jest „Państwo do Stolicy” no i jak nietrudno się domyślić w tym etapie wyświetla nam się flaga oraz państwo i musimy z czterech propozycji wybrać stolicę. No i na tym kończy się gra. Po zakończeniu dowiadujemy się jaką mieliśmy skuteczność?

Geo Quiz

Zgaduj...

Wydaje się proste? Spróbujcie sami zmierzyć się z flagami i stolicami państw afrykańskich i południowo-amerykańskich!

Obie aplikacje w języku polskim i bez dodatkowych opłat można pobrać z Android Market. Kody QR oraz linki do stron aplikacji po prawej stronie. Życzę miłej zabawy i oby nuda Was więcej nie dopadła!

Androidify – ubierz swojego Androida Nie samą pracą człowiek żyje. Czasami trzeba znaleźć chwilę na odrobinę rozrywki. Aplikacja Androidify od Google pozwoli Ci przebierać swojego Androida, a także tworzyć "androidowe" rysunki twoich znajomych. Dziś opiszę aplikację z której korzysta...
Krzyżówki w telefonie z Androidem Lubisz rozwiązywać krzyżówki, a akurat nie masz pod ręką 100, 200 czy 5000 panoramicznych? Nic straconego dzięki aplikacji "Krzyżówki" w swoim telefonie z Androidem masz dostęp do kilkudziesięciu łamigłówek, które możesz mieć zawsze w kieszeni. Ap...
Serce i Rozum w telefonach z Androidem Reklamy TPSA, których bohaterami są Serce i Rozum stały się już kultowymi. Teksty postaci reklamujących telefon stacjonarny i Neostradę przeniknęły już nawet do codziennych rozmów Polaków. Serce i Rozum z reklam TP stali się celebrytami i nawet docze...
Ptaki już są w kosmosie – Angry Birds Space za darmo na Androida! Dziś miała miejsce oczekiwana premiera najnowszej wersji gry Angry Birds. Już kilka dni na blogu pisałem o tym, że ptaki polecą w kosmos no i... poleciały. W Angry Birds Space doczekaliśmy się nie tylko zmian graficznych związanych z widokiem planszy...