Do czego dziś służy telefon komórkowy?

Czasy w których komórka służyła wyłącznie do dzwonienia już za nami. Dziś rozbudowane smarftony z dotykowymi wyświetlaczami i „pełnymi” klawiaturami wykorzystujemy zarówno do pracy, jak i do zabawy.

Początkowo telefony komórkowe służyły tylko do dzwonienia, później przyszła moda na SMS-y – pisał, każdy do każdego, kolega do koleżanki, koleżanka do kolegi, wujek do stryjka itd. Mam wrażenie, że dziś esemesowanie już trochę się znudziło społeczeństwu. Ja sam zamiast wysyłania krótkiej wiadomości tekstowej wolę zadzwonić – przynajmniej mam pewność, że moja informacja dotarła do odbiorcy.

No ale wraz z rozwojem świata, komórki uległy ewolucji  nie tylko pod względem budowy ale też funkcjonalności. Milowy krok w przód dały ciągle spadające ceny opłat za internet. Mobilny dostęp do globalnej sieci pozwolił programistom na udostępnianie coraz to nowych aplikacji zwiększających funkcjonalność telefonów.

Komórki z systemem operacyjnym, tzw. smartfony z powodzeniem mogą pełnić rolę kalkulatora, notatnika, asystenta biurowego czy konsoli do gier. Przy pomocy nowoczesnych komórek z każdego miejsca na świecie możemy wysłać maila, sprawdzić informacje z każdego zakątka ziemi czy zagrać w grę, która wygląda bardzo realistycznie.

Dzisiejsza komórka to już nie telefon, a urządzenie wielofunkcyjne z możliwością wykonywania rozmów telefonicznych. Dziś wybierając telefon głównym czynnikiem wyboru są funkcje, raczej nie pytamy czy da się z tego dzwonić? Zadajemy pytania o wifi, aparat fotograficzny czy możliwość doinstalowywania własnych aplikacji.

Jedna myśl w temacie “Do czego dziś służy telefon komórkowy?”

  1. Faktycznie, współczesne telefony to istne centra dowodzenia. Czasem wręcz przytłaczają swoimi funkcjami i aplikacjami. Osobiście uważam, że to wszystko jest ulepszane i idzie w stronę rozrywki i zabawy niż praktycznej funkcjonalności. Sam swojego telefonu korzystam głównie do dzwonienia. A te wszystkie aplikacje, które w nim mam są po prostu zbędne. Dlatego następny telefon jaki zakupię będzie znacznie prostszy i będzie miał te funkcje, których faktycznie potrzebuję.

    Pozdrawiam
    Telefony dla seniorów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *