TVN Player na komórki z Androidem już jest!

1 grudnia 2011 0 By ANDEK

Od dziś użytkownicy smarfonów z Androidem mogą na swoich komórkach i tabletach oglądać audycje telewizyjne stacji TVN. Wszystko za sprawą aplikacji TVN Player na telefony z Androidem, która oficjalnie ukazała się kilka godzin temu.

Platforma telewizyjna Ipla, kojarzona przede wszystkim z produkcjami Polsatu (ale też mająca w archiwum m.in. programy stacji TV4, Puls oraz TVP) doczekała się konkurencji ze strony TVN-u. W obu aplikacjach możemy za darmo oglądać materiały, które były emitowane na antenie telewizyjnej, a wśród nich m.in. programy Mam Talent, Top Model, X-Factor, Kuchenne Rewolucje, Ugotowanie oraz seriale Przepis na Życie, Prosto w Serce, BrzydUla, Magda M czy Sędzia Anna Maria Wesołowska. Nie zabrakło również produkcji kanałów tematycznych TVN Turbo i TVN style (Zakup Kontrolowany, Gadżet, Uwaga Pirat oraz Miasto Kobiet).

Aplikacja TVN Player wydaje się być mniej skomplikowana od Ipli. Po uruchomieniu natychmiast pojawiają się nam grupy na jakie zostały posortowany materiały wideo (np. serialne, programy, filmy, dla dzieci).  „Stukając” w grupę przechodzimy do wyboru tytułu, a następnie odcinka. Zanim rozpocznie się odtwarzanie materiału możemy przeczytać streszczenie.

Po uruchomieniu materiał wideo wyświetla się nam prawie natychmiast, co ciekawe aplikacja nie wyświetla reklam (ciekawe czy długo tak pozostanie?). Filmy oczywiście możemy przewijać, pauzować oraz wybierać jakość w jakiej chcemy oglądać (do wyboru: niska, standard i wysoka).

Jeśli mamy ochotę na obejrzenie konkretnej produkcji możemy skorzystać z ikony „lupy” w prawym górnym roku aplikacji, ukaże się nam wtedy wyszukiwarka materiałów dostępnych na serwerach TVN Player.

Niestety TVN nie pokusił się o udostępnienie „smartfoniarzom” żadnego kanału na żywo. Niestety nie ma też opcji pozwalającej na zapisanie materiałów filmowych na karcie i późniejsze odtworzenie w trybie offline – filmy, seriale i programy ściągają się w trakcie oglądania. Warto przy tym pamiętać, że materiały filmowe są „megabajtożerne” i jeśli nie mamy dużego pakietu danych konieczne będzie podłączenie przez WiFi. Funkcje te dostępne w Ipli na pewno zdobyłby popularność wśród widzów TVN-u, być może przy kolejnych aktualizacjach doczekamy się i tych udogonień.

Aplikację można pobrać bezpłatnie z Android Market. Programiści TVN przygotowali dwie wersje, jedną na komórki (kod qr po prawej stronie) i jedną na tablety (link). Jak już wspomniałem wcześniej użytkowanie aplikacji na razie jest darmowe, płacimy wyłącznie za połączenie z internetem.

Polo TV w na Androida – kultowe kawałki Disco Polo zawsze w twoim telefonie Muzyka Disco Polo przeżywa w Polsce renesans? Gdy startowała telewizja Polo TV słychać było śmiechy i pytanie kto tego będzie słuchał. Dziś Polo TV (stacja telewizyjna emitująca muzykę Disco Polo) bije rekordy popularności w kategorii kanałów muzyczn...
Olimpiada w TVP Sport na telefonie i tablecie za darmo! Na dzisiejszą aktualizację aplikacji TVP STREAM czekali zapewne wszyscy fani sportów zimowych posiadający telefony i tablety z system Android. Od dziś oprócz kanałów informacyjnych i regionalnych przy pomocy streama telewizji publicznej można śledzić...
Tabletowe treści w TV Dziś dotarł do mnie kabel HDMI, dzięki któremu mogę swojego nowego GoClever'a podłączyć do telewizora i cieszyć się z "tabletowych aplikacji" na dużym ekranie. W tym wpisie podzielę się z Wami moimi uwagami związanymi z podłączeniem tabletu do telewi...
Telewizja Euronews za darmo w telefonie komórkowym z Androidem Lubicie wiedzieć co się wokół Was dzieje? A może już dobrze znacie kanał telewizyjny Euronews? Jest to europejska stacja telewizyjna nadająca informacje przez 24 godziny. Kanał ten można znaleźć na satelicie oraz w telefonie z Androidem. Aplikacja...