Alkoholowa gra towarzyska „Alkochińczyk” na komórkach z Androidem„Alkochińczyk” to w ostatnim czasie dość popularna w niektórych kręgach towarzyska gra planszowa w którą gra się na imprezach. Co jednak zrobić gdy akurat nie ma się pod ręką planszy do alkoholowego chińczyka? Udać się do Android Marketu.

Na wstępie dodam, że gra zarówno w wersji planszowej, jak i tej na komórkę przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich! Jeśli więc nie masz 18 lat, opuść lekturę tego artykułu i zainteresuj się grą Angry Birds.

Polega ona na losowaniu różnego rodzaju zadań związanych ze spożywaniem alkoholu (ten można dobrać według uznania, jednak z tego co wiem to najczęściej gra się „wódą”). Przykładowymi zadaniami są: „pijesz kolejkę”, „gracz na prawo pije 3 kolejki” albo znane z „normalnych” gier planszowych „cofasz się na pole nr X”. Celem gry jest przejście przez całą planszę, no i oczywiście zakończenie gry w „dobrym stanie”.

Tyle słowem wstępu, a teraz czas skupić się na Alkoholowym chińczyku na Androida. Interfejs graficzny aplikacji jest bardzo prosty, utrzymany w ciemnej kolorystyce. Po uruchomieniu „chińczyka” graczy poprzez wpisanie imienia i wybór avataru. Po wprowadzeniu uczestników możemy przystąpić do gry. Przycisk w górnej części ekranu informuje o tym kto „teraz losuje”. Tradycyjną kostkę zastąpiła butelka, która kręci się wskazując na liczby od 1 do 6. Wylosowane zadanie wyświetla się na ekranie telefonu, a po jego wykonaniu gracz wciska przycisk „zrobione” i wywoływany jest kolejny uczestnik.

Na moje oko gra jest trochę niedopracowana. Szkoda, że nie widzimy całej planszy a w „rankingu” podawane są jedynie pola na których stoją „pionki”. Drugą rzeczą, która przydałaby się w takiej grze jest opcja wyłączenia któregoś z graczy w przypadku gdyby „miał już dość”. Programista założył, że wszyscy dotrwają do końca co w przypadku gry o takim charakterze nie jest rzeczą oczywistą.

No i jeszcze jedna sprawa. W aplikacji występują niezwykle wkurzające banery reklamowe i to ulokowane w pobliżu przycisków, przez co omyłkowo zamiast w przycisk można trafić w reklamę co strasznie irytuje.

Mi zabawa w „alkochińczyka” i aplikacja do tej czynności jakoś specjalnie do gustu nie przypadły, ale jeśli ktoś podczas imprezy chciałbym się pobawić w ten sposób, a nie ma planszy papierowej może udać się do Android Marketu. Aplikacja oczywiście jest bezpłatna.

Serce i Rozum w telefonach z Androidem Reklamy TPSA, których bohaterami są Serce i Rozum stały się już kultowymi. Teksty postaci reklamujących telefon stacjonarny i Neostradę przeniknęły już nawet do codziennych rozmów Polaków. Serce i Rozum z reklam TP stali się celebrytami i nawet docze...
Unblock Me™ – logiczna gra polegająca na „przekładaniu” klocków Na zabicie nudy w podróży albo na nudnym wykładzie dobre są gry na komórce, a najlepsze takie w których trzeba "ruszyć głową". Do moich ulubionych gier na Androidzie należy Unblock Me Free™ - gra polegająca na "przepchaniu drewnianego klocka" do dziu...
Milionerzy na Androida Popularny program telewizyjny Milionerzy już dawno  zawitał do telefonów komórkowych. Pamiętam, że na Sony Ericssonie k800i gra Milionerzy była jedną z moich ulubionych. Po przesiadce na Androida prawdziwych Milionerów po polsku nie znalazłem, późnie...
Quizy na Androida czyli edukacyjne gry na nudę Każdy z nas chyba wie co oznacza kilkanaście minut czekania na kogoś lub coś. Czas ten trzeba w jakiś sposób wypełnić. Dziś przedstawię dwie aplikacje, które w ostatnim czasie pozwoliły mi na przeczekanie kilku godzin nudy. Dzisiejsze aplikacje to...