Alkoholowa gra towarzyska „Alkochińczyk” na komórkach z Androidem

5 grudnia 2011 0 By ANDEK

„Alkochińczyk” to w ostatnim czasie dość popularna w niektórych kręgach towarzyska gra planszowa w którą gra się na imprezach. Co jednak zrobić gdy akurat nie ma się pod ręką planszy do alkoholowego chińczyka? Udać się do Android Marketu.

Na wstępie dodam, że gra zarówno w wersji planszowej, jak i tej na komórkę przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich! Jeśli więc nie masz 18 lat, opuść lekturę tego artykułu i zainteresuj się grą Angry Birds.

Polega ona na losowaniu różnego rodzaju zadań związanych ze spożywaniem alkoholu (ten można dobrać według uznania, jednak z tego co wiem to najczęściej gra się „wódą”). Przykładowymi zadaniami są: „pijesz kolejkę”, „gracz na prawo pije 3 kolejki” albo znane z „normalnych” gier planszowych „cofasz się na pole nr X”. Celem gry jest przejście przez całą planszę, no i oczywiście zakończenie gry w „dobrym stanie”.

Tyle słowem wstępu, a teraz czas skupić się na Alkoholowym chińczyku na Androida. Interfejs graficzny aplikacji jest bardzo prosty, utrzymany w ciemnej kolorystyce. Po uruchomieniu „chińczyka” graczy poprzez wpisanie imienia i wybór avataru. Po wprowadzeniu uczestników możemy przystąpić do gry. Przycisk w górnej części ekranu informuje o tym kto „teraz losuje”. Tradycyjną kostkę zastąpiła butelka, która kręci się wskazując na liczby od 1 do 6. Wylosowane zadanie wyświetla się na ekranie telefonu, a po jego wykonaniu gracz wciska przycisk „zrobione” i wywoływany jest kolejny uczestnik.

Na moje oko gra jest trochę niedopracowana. Szkoda, że nie widzimy całej planszy a w „rankingu” podawane są jedynie pola na których stoją „pionki”. Drugą rzeczą, która przydałaby się w takiej grze jest opcja wyłączenia któregoś z graczy w przypadku gdyby „miał już dość”. Programista założył, że wszyscy dotrwają do końca co w przypadku gry o takim charakterze nie jest rzeczą oczywistą.

No i jeszcze jedna sprawa. W aplikacji występują niezwykle wkurzające banery reklamowe i to ulokowane w pobliżu przycisków, przez co omyłkowo zamiast w przycisk można trafić w reklamę co strasznie irytuje.

Mi zabawa w „alkochińczyka” i aplikacja do tej czynności jakoś specjalnie do gustu nie przypadły, ale jeśli ktoś podczas imprezy chciałbym się pobawić w ten sposób, a nie ma planszy papierowej może udać się do Android Marketu. Aplikacja oczywiście jest bezpłatna.

Ptaki polecą w kosmos czyli Angry Birds Space już od 22 marca Gry z serii Angry Birds należą do ścisłej czołówki aplikacji na smartfony zarówno z Androidem, jaki i iOS. Na 22 marca Studio Rivo - wydawca gry - zapowiada kolejną propozycję z "wkurzonymi ptakami" w roli głównej. Tym razem ptaki polecą w kosmos by ...
Bounce „kultowa” gra z Nokii na telefonach z Androidem Do telefonów Nokii nigdy nie podchodziłem z takim entuzjazmem jak niektórzy, fiński producent robił telefony dobre, ale bez przesady. Jedną z rzeczy, która w Nokiach była udana to gra Bounce. Przerzucane czerwonej piłeczki po labiryncie było jedną z ...
PAP News i Foto Puzzle to propozycje Polskiej Agencji Prasowej dla telefonów komórkowych z... Wracam do dobrego zwyczaju testowania i opisywania aplikacji na telefony z systemem Android. Dziś dwie propozycje od Polskiej Agencji Prasowej - instytucji państwoej, która informuje Polaków o wydarzeniach w kraju i na świecie także z wykorzystaniem ...
Logo Quiz – gra w „odgadywanie” logotypów Czy gra w której głównym zadaniem jest odgadywanie marek może w ogóle być ciekawa? Takie pytanie zadałem sobie gdy w Google Play znalazłem aplikację Logo Quiz. Zainstalowałem i sam się zdziwiłem, że ta z pozoru niezbyt ciekawa czynność może być aż ta...