Alkoholowa gra towarzyska „Alkochińczyk” na komórkach z Androidem

5 grudnia 2011 0 By ANDEK

„Alkochińczyk” to w ostatnim czasie dość popularna w niektórych kręgach towarzyska gra planszowa w którą gra się na imprezach. Co jednak zrobić gdy akurat nie ma się pod ręką planszy do alkoholowego chińczyka? Udać się do Android Marketu.

Na wstępie dodam, że gra zarówno w wersji planszowej, jak i tej na komórkę przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich! Jeśli więc nie masz 18 lat, opuść lekturę tego artykułu i zainteresuj się grą Angry Birds.

Polega ona na losowaniu różnego rodzaju zadań związanych ze spożywaniem alkoholu (ten można dobrać według uznania, jednak z tego co wiem to najczęściej gra się „wódą”). Przykładowymi zadaniami są: „pijesz kolejkę”, „gracz na prawo pije 3 kolejki” albo znane z „normalnych” gier planszowych „cofasz się na pole nr X”. Celem gry jest przejście przez całą planszę, no i oczywiście zakończenie gry w „dobrym stanie”.

Tyle słowem wstępu, a teraz czas skupić się na Alkoholowym chińczyku na Androida. Interfejs graficzny aplikacji jest bardzo prosty, utrzymany w ciemnej kolorystyce. Po uruchomieniu „chińczyka” graczy poprzez wpisanie imienia i wybór avataru. Po wprowadzeniu uczestników możemy przystąpić do gry. Przycisk w górnej części ekranu informuje o tym kto „teraz losuje”. Tradycyjną kostkę zastąpiła butelka, która kręci się wskazując na liczby od 1 do 6. Wylosowane zadanie wyświetla się na ekranie telefonu, a po jego wykonaniu gracz wciska przycisk „zrobione” i wywoływany jest kolejny uczestnik.

Na moje oko gra jest trochę niedopracowana. Szkoda, że nie widzimy całej planszy a w „rankingu” podawane są jedynie pola na których stoją „pionki”. Drugą rzeczą, która przydałaby się w takiej grze jest opcja wyłączenia któregoś z graczy w przypadku gdyby „miał już dość”. Programista założył, że wszyscy dotrwają do końca co w przypadku gry o takim charakterze nie jest rzeczą oczywistą.

No i jeszcze jedna sprawa. W aplikacji występują niezwykle wkurzające banery reklamowe i to ulokowane w pobliżu przycisków, przez co omyłkowo zamiast w przycisk można trafić w reklamę co strasznie irytuje.

Mi zabawa w „alkochińczyka” i aplikacja do tej czynności jakoś specjalnie do gustu nie przypadły, ale jeśli ktoś podczas imprezy chciałbym się pobawić w ten sposób, a nie ma planszy papierowej może udać się do Android Marketu. Aplikacja oczywiście jest bezpłatna.

Milionerzy na Androida Popularny program telewizyjny Milionerzy już dawno  zawitał do telefonów komórkowych. Pamiętam, że na Sony Ericssonie k800i gra Milionerzy była jedną z moich ulubionych. Po przesiadce na Androida prawdziwych Milionerów po polsku nie znalazłem, późnie...
Ptaki już są w kosmosie – Angry Birds Space za darmo na Androida! Dziś miała miejsce oczekiwana premiera najnowszej wersji gry Angry Birds. Już kilka dni na blogu pisałem o tym, że ptaki polecą w kosmos no i... poleciały. W Angry Birds Space doczekaliśmy się nie tylko zmian graficznych związanych z widokiem planszy...
Serce i Rozum w telefonach z Androidem Reklamy TPSA, których bohaterami są Serce i Rozum stały się już kultowymi. Teksty postaci reklamujących telefon stacjonarny i Neostradę przeniknęły już nawet do codziennych rozmów Polaków. Serce i Rozum z reklam TP stali się celebrytami i nawet docze...
Logo Quiz – gra w „odgadywanie” logotypów Czy gra w której głównym zadaniem jest odgadywanie marek może w ogóle być ciekawa? Takie pytanie zadałem sobie gdy w Google Play znalazłem aplikację Logo Quiz. Zainstalowałem i sam się zdziwiłem, że ta z pozoru niezbyt ciekawa czynność może być aż ta...