Unblock Me™ – logiczna gra polegająca na „przekładaniu” klocków

8 grudnia 2011 0 By ANDEK

Na zabicie nudy w podróży albo na nudnym wykładzie dobre są gry na komórce, a najlepsze takie w których trzeba „ruszyć głową”. Do moich ulubionych gier na Androidzie należy Unblock Me Free™ – gra polegająca na „przepchaniu drewnianego klocka” do dziury blokowanej przez inne „drewniane klocki”.

Gra z pozoru wydaje się prosta, jednak bardzo często sposób skomplikowania układu klocków zmusza to intensywnego myślenia. W najprostszym tłumaczeniu gra polega na umieszczeniu czerwonego „klocka” w otworze po przeciwległej stronie. Sprawę utrudniają pozostałe „klocki”, które trzeba poprzesuwać w taki sposób żeby nie blokowały drogi do „dziury”.

W podobną (lub nawet tą samą) grę po raz pierwszy miałem okazję zagrać na iPhonie kolegi. Oczywiście chwilę później udałem się do Android Market i ściągnąłem Unblock Me Free na swoją komórkę. Przyznam, że aplikacja nie znudziła mi się już od dobrych kilku miesięcy i towarzyszy mi podczas większości dłuższych podróży.

Po uruchomieniu aplikacji możemy rozpocząć grę „Play” w dwóch trybach:

  • „Relax Mode” –  gra bez pośpiechu, bez liczenia, przekładanie, układanie dla zabawy
  • „Challenge Mode” – gra z liczeniem ruchów i rankingiem. Wygrywa ten, który przepchnie „klocek” jak najmniejszą ilością ruchów pozostałych „drewienek”.

Dodatkowo możemy wybrać opcję „Levels” i dowolną planszę z bazy ponad 4 tys. układów. Tak więc zabawy jest na dobre kilkadziesiąt, jak nie kilkaset godzin.

Aplikację Unblock Me Free™ można pobrać oczywiście z Android Market. Jak wskazuje sama nazwa aplikacje jest darmowa – gdy mamy połączenie z internetem będzie pojawiać się nam standardowy baner z reklamą.

Logo Quiz – gra w „odgadywanie” logotypów Czy gra w której głównym zadaniem jest odgadywanie marek może w ogóle być ciekawa? Takie pytanie zadałem sobie gdy w Google Play znalazłem aplikację Logo Quiz. Zainstalowałem i sam się zdziwiłem, że ta z pozoru niezbyt ciekawa czynność może być aż ta...
Ptaki polecą w kosmos czyli Angry Birds Space już od 22 marca Gry z serii Angry Birds należą do ścisłej czołówki aplikacji na smartfony zarówno z Androidem, jaki i iOS. Na 22 marca Studio Rivo - wydawca gry - zapowiada kolejną propozycję z "wkurzonymi ptakami" w roli głównej. Tym razem ptaki polecą w kosmos by ...
Angry Birds i Angry Birds Rio – kultowa gra na Androida i iPhone Dziś opiszę grę kultową o której pewnie wielu z Was już słyszało. Chodzi oczywiście o Angry Birds i Andgy Birds Rio. Gra ta jest chyba najpopularniejszą aplikacją dla smartfonów z Androidem i iOS. Oprócz wersji podstawowej wyszły już kolejne wersje. ...
Angry Birds Season – świąteczna gra na telefony z Androidem i iPhone Wielkanoc już za pasem. Wolne w pracy i świąteczna, leniwa atmosfera mogą szybko się znudzić. Oczywiście posiadacze telefonów z Androidem się nie nudzą! Dziś zaprezentuję wam świąteczną edycję gry Angry Birds. Uwaga wciąga! W grze Angry Birds (tłu...