Unblock Me™ – logiczna gra polegająca na „przekładaniu” klocków

8 grudnia 2011 0 By ANDEK

Na zabicie nudy w podróży albo na nudnym wykładzie dobre są gry na komórce, a najlepsze takie w których trzeba „ruszyć głową”. Do moich ulubionych gier na Androidzie należy Unblock Me Free™ – gra polegająca na „przepchaniu drewnianego klocka” do dziury blokowanej przez inne „drewniane klocki”.

Gra z pozoru wydaje się prosta, jednak bardzo często sposób skomplikowania układu klocków zmusza to intensywnego myślenia. W najprostszym tłumaczeniu gra polega na umieszczeniu czerwonego „klocka” w otworze po przeciwległej stronie. Sprawę utrudniają pozostałe „klocki”, które trzeba poprzesuwać w taki sposób żeby nie blokowały drogi do „dziury”.

W podobną (lub nawet tą samą) grę po raz pierwszy miałem okazję zagrać na iPhonie kolegi. Oczywiście chwilę później udałem się do Android Market i ściągnąłem Unblock Me Free na swoją komórkę. Przyznam, że aplikacja nie znudziła mi się już od dobrych kilku miesięcy i towarzyszy mi podczas większości dłuższych podróży.

Po uruchomieniu aplikacji możemy rozpocząć grę „Play” w dwóch trybach:

  • „Relax Mode” –  gra bez pośpiechu, bez liczenia, przekładanie, układanie dla zabawy
  • „Challenge Mode” – gra z liczeniem ruchów i rankingiem. Wygrywa ten, który przepchnie „klocek” jak najmniejszą ilością ruchów pozostałych „drewienek”.

Dodatkowo możemy wybrać opcję „Levels” i dowolną planszę z bazy ponad 4 tys. układów. Tak więc zabawy jest na dobre kilkadziesiąt, jak nie kilkaset godzin.

Aplikację Unblock Me Free™ można pobrać oczywiście z Android Market. Jak wskazuje sama nazwa aplikacje jest darmowa – gdy mamy połączenie z internetem będzie pojawiać się nam standardowy baner z reklamą.

Quizy na Androida czyli edukacyjne gry na nudę Każdy z nas chyba wie co oznacza kilkanaście minut czekania na kogoś lub coś. Czas ten trzeba w jakiś sposób wypełnić. Dziś przedstawię dwie aplikacje, które w ostatnim czasie pozwoliły mi na przeczekanie kilku godzin nudy. Dzisiejsze aplikacje to...
Milionerzy na Androida Popularny program telewizyjny Milionerzy już dawno  zawitał do telefonów komórkowych. Pamiętam, że na Sony Ericssonie k800i gra Milionerzy była jedną z moich ulubionych. Po przesiadce na Androida prawdziwych Milionerów po polsku nie znalazłem, późnie...
Logo Quiz – gra w „odgadywanie” logotypów Czy gra w której głównym zadaniem jest odgadywanie marek może w ogóle być ciekawa? Takie pytanie zadałem sobie gdy w Google Play znalazłem aplikację Logo Quiz. Zainstalowałem i sam się zdziwiłem, że ta z pozoru niezbyt ciekawa czynność może być aż ta...
Angry Birds i Angry Birds Rio – kultowa gra na Androida i iPhone Dziś opiszę grę kultową o której pewnie wielu z Was już słyszało. Chodzi oczywiście o Angry Birds i Andgy Birds Rio. Gra ta jest chyba najpopularniejszą aplikacją dla smartfonów z Androidem i iOS. Oprócz wersji podstawowej wyszły już kolejne wersje. ...