Unblock Me™ – logiczna gra polegająca na „przekładaniu” klockówNa zabicie nudy w podróży albo na nudnym wykładzie dobre są gry na komórce, a najlepsze takie w których trzeba „ruszyć głową”. Do moich ulubionych gier na Androidzie należy Unblock Me Free™ – gra polegająca na „przepchaniu drewnianego klocka” do dziury blokowanej przez inne „drewniane klocki”.

Gra z pozoru wydaje się prosta, jednak bardzo często sposób skomplikowania układu klocków zmusza to intensywnego myślenia. W najprostszym tłumaczeniu gra polega na umieszczeniu czerwonego „klocka” w otworze po przeciwległej stronie. Sprawę utrudniają pozostałe „klocki”, które trzeba poprzesuwać w taki sposób żeby nie blokowały drogi do „dziury”.

W podobną (lub nawet tą samą) grę po raz pierwszy miałem okazję zagrać na iPhonie kolegi. Oczywiście chwilę później udałem się do Android Market i ściągnąłem Unblock Me Free na swoją komórkę. Przyznam, że aplikacja nie znudziła mi się już od dobrych kilku miesięcy i towarzyszy mi podczas większości dłuższych podróży.

Po uruchomieniu aplikacji możemy rozpocząć grę „Play” w dwóch trybach:

  • „Relax Mode” –  gra bez pośpiechu, bez liczenia, przekładanie, układanie dla zabawy
  • „Challenge Mode” – gra z liczeniem ruchów i rankingiem. Wygrywa ten, który przepchnie „klocek” jak najmniejszą ilością ruchów pozostałych „drewienek”.

Dodatkowo możemy wybrać opcję „Levels” i dowolną planszę z bazy ponad 4 tys. układów. Tak więc zabawy jest na dobre kilkadziesiąt, jak nie kilkaset godzin.

Aplikację Unblock Me Free™ można pobrać oczywiście z Android Market. Jak wskazuje sama nazwa aplikacje jest darmowa – gdy mamy połączenie z internetem będzie pojawiać się nam standardowy baner z reklamą.

Angry Birds Season – świąteczna gra na telefony z Androidem i iPhone Wielkanoc już za pasem. Wolne w pracy i świąteczna, leniwa atmosfera mogą szybko się znudzić. Oczywiście posiadacze telefonów z Androidem się nie nudzą! Dziś zaprezentuję wam świąteczną edycję gry Angry Birds. Uwaga wciąga! W grze Angry Birds (tłu...
PAP News i Foto Puzzle to propozycje Polskiej Agencji Prasowej dla telefonów komórkowych z... Wracam do dobrego zwyczaju testowania i opisywania aplikacji na telefony z systemem Android. Dziś dwie propozycje od Polskiej Agencji Prasowej - instytucji państwoej, która informuje Polaków o wydarzeniach w kraju i na świecie także z wykorzystaniem ...
Serce i Rozum w telefonach z Androidem Reklamy TPSA, których bohaterami są Serce i Rozum stały się już kultowymi. Teksty postaci reklamujących telefon stacjonarny i Neostradę przeniknęły już nawet do codziennych rozmów Polaków. Serce i Rozum z reklam TP stali się celebrytami i nawet docze...
Androidify – ubierz swojego Androida Nie samą pracą człowiek żyje. Czasami trzeba znaleźć chwilę na odrobinę rozrywki. Aplikacja Androidify od Google pozwoli Ci przebierać swojego Androida, a także tworzyć "androidowe" rysunki twoich znajomych. Dziś opiszę aplikację z której korzysta...