Unblock Me™ – logiczna gra polegająca na „przekładaniu” klockówNa zabicie nudy w podróży albo na nudnym wykładzie dobre są gry na komórce, a najlepsze takie w których trzeba „ruszyć głową”. Do moich ulubionych gier na Androidzie należy Unblock Me Free™ – gra polegająca na „przepchaniu drewnianego klocka” do dziury blokowanej przez inne „drewniane klocki”.

Gra z pozoru wydaje się prosta, jednak bardzo często sposób skomplikowania układu klocków zmusza to intensywnego myślenia. W najprostszym tłumaczeniu gra polega na umieszczeniu czerwonego „klocka” w otworze po przeciwległej stronie. Sprawę utrudniają pozostałe „klocki”, które trzeba poprzesuwać w taki sposób żeby nie blokowały drogi do „dziury”.

W podobną (lub nawet tą samą) grę po raz pierwszy miałem okazję zagrać na iPhonie kolegi. Oczywiście chwilę później udałem się do Android Market i ściągnąłem Unblock Me Free na swoją komórkę. Przyznam, że aplikacja nie znudziła mi się już od dobrych kilku miesięcy i towarzyszy mi podczas większości dłuższych podróży.

Po uruchomieniu aplikacji możemy rozpocząć grę „Play” w dwóch trybach:

  • „Relax Mode” –  gra bez pośpiechu, bez liczenia, przekładanie, układanie dla zabawy
  • „Challenge Mode” – gra z liczeniem ruchów i rankingiem. Wygrywa ten, który przepchnie „klocek” jak najmniejszą ilością ruchów pozostałych „drewienek”.

Dodatkowo możemy wybrać opcję „Levels” i dowolną planszę z bazy ponad 4 tys. układów. Tak więc zabawy jest na dobre kilkadziesiąt, jak nie kilkaset godzin.

Aplikację Unblock Me Free™ można pobrać oczywiście z Android Market. Jak wskazuje sama nazwa aplikacje jest darmowa – gdy mamy połączenie z internetem będzie pojawiać się nam standardowy baner z reklamą.

Serce i Rozum w telefonach z Androidem Reklamy TPSA, których bohaterami są Serce i Rozum stały się już kultowymi. Teksty postaci reklamujących telefon stacjonarny i Neostradę przeniknęły już nawet do codziennych rozmów Polaków. Serce i Rozum z reklam TP stali się celebrytami i nawet docze...
Bounce „kultowa” gra z Nokii na telefonach z Androidem Do telefonów Nokii nigdy nie podchodziłem z takim entuzjazmem jak niektórzy, fiński producent robił telefony dobre, ale bez przesady. Jedną z rzeczy, która w Nokiach była udana to gra Bounce. Przerzucane czerwonej piłeczki po labiryncie było jedną z ...
Krzyżówki w telefonie z Androidem Lubisz rozwiązywać krzyżówki, a akurat nie masz pod ręką 100, 200 czy 5000 panoramicznych? Nic straconego dzięki aplikacji "Krzyżówki" w swoim telefonie z Androidem masz dostęp do kilkudziesięciu łamigłówek, które możesz mieć zawsze w kieszeni. Ap...
Androidify – ubierz swojego Androida Nie samą pracą człowiek żyje. Czasami trzeba znaleźć chwilę na odrobinę rozrywki. Aplikacja Androidify od Google pozwoli Ci przebierać swojego Androida, a także tworzyć "androidowe" rysunki twoich znajomych. Dziś opiszę aplikację z której korzysta...