Serce i Rozum w telefonach z AndroidemReklamy TPSA, których bohaterami są Serce i Rozum stały się już kultowymi. Teksty postaci reklamujących telefon stacjonarny i Neostradę przeniknęły już nawet do codziennych rozmów Polaków. Serce i Rozum z reklam TP stali się celebrytami i nawet doczekali się dwóch aplikacji na telefony z Androidem.

Pierwsza z aplikacji, której bohaterami są kultowe maskotki Telekomunikacji Polskiej to gra przygodowa w której kierujemy Sercem i Rozumem. Dwóch przyjaciół musi pokonać różnego rodzaju przeszkody, znaleźć klucz i przejść do wyjścia. Rozum lepszy jest w zadaniach „na myślenie”, serce zaś wykazuje się szybkością i zwinnością. Na drodze kolegów z reklamy TP staną zabójcze ślimaki i złośliwe roboty.

Poziom graficzny gry jest na bardzo dobrym poziomie (aplikacja zajmuje aż 13 MB). Scenerią gry są pomieszczenia domowe. Serce na plac boju rusza z łukiem z którego może strzelać do przeciwników, zaś Rozum ma tarczę, która obroni dwóch śmiał przed strzałami z armatek ulokowanych w ścianach. W grze obie postacie muszą ze sobą współpracować. Kierowanie jednym lub drugim można wybierać poprzez przyciski ze „zdjęciami” w górnych rogach. Sterowanie postaciami odbywa się poprzez „wirtualny joystick na ekranie dotykowym.

Wysoki poziom trudności gdy sprawia, że ta z pozoru prosta „platformówka” wymaga od nas myślenia i pozwala skutecznie walczyć z nadmiarem wolnego czasu.

Drugą aplikacją jest zRozumSerce (beta). Szczerze mówiąc to ten twór nie ma jakiegoś specjalnego zastosowania ale jest niezwykle sympatyczny i może wywoływać uśmiech na twarzach fanów Serca i Rozumu. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy jednego z dwóch bohaterów reklamy. Wybrana postać pojawia się na ekranie w pełnej okazałości, macha ręką i nas „zaczepia”. Gdy potrząśniemy telefonem usłyszymy tekst znajomy z reklam telewizyjnych.

Gdyby komuś się chciało i dopracowałby nieco tą aplikację tworząc „interaktywne maskotki” mające większą funkcjonalność aplikacja mogłaby być nawet całkiem fajna. Niestety w obecnej formie nudzi się po kilku minutach użytkowania, a przez swoją dużą objętością (20 MB) zajmuje miejsce dla innych być może bardziej wartościowych narzędzi.

zRozumSerce

Serce i Rozum

Obie aplikacje za darmo można pobrać z Android Market. Ja grę zatytułowaną „Serce i Rozum” w telefonie zostawiłem i będę się „męczył” z kolejnymi poziomami jak tylko znajdę chwilę czasu. „zRozumSerce” po kilku minutach zabawy odinstalowałem ale z racji na wyrażenie „beta” w tytule mam zamiar jeszcze do niej wrócić i sprawdzić czy programiści Telekomunikacji wprowadzili jakieś poprawki – aplikacja naprawdę jest bardzo sympatyczna i szkoda byłoby gdyby się zmarnowała!

Angry Birds Season – świąteczna gra na telefony z Androidem i iPhone Wielkanoc już za pasem. Wolne w pracy i świąteczna, leniwa atmosfera mogą szybko się znudzić. Oczywiście posiadacze telefonów z Androidem się nie nudzą! Dziś zaprezentuję wam świąteczną edycję gry Angry Birds. Uwaga wciąga! W grze Angry Birds (tłu...
Androidify – ubierz swojego Androida Nie samą pracą człowiek żyje. Czasami trzeba znaleźć chwilę na odrobinę rozrywki. Aplikacja Androidify od Google pozwoli Ci przebierać swojego Androida, a także tworzyć "androidowe" rysunki twoich znajomych. Dziś opiszę aplikację z której korzysta...
Unblock Me™ – logiczna gra polegająca na „przekładaniu” klocków Na zabicie nudy w podróży albo na nudnym wykładzie dobre są gry na komórce, a najlepsze takie w których trzeba "ruszyć głową". Do moich ulubionych gier na Androidzie należy Unblock Me Free™ - gra polegająca na "przepchaniu drewnianego klocka" do dziu...
Quizy na Androida czyli edukacyjne gry na nudę Każdy z nas chyba wie co oznacza kilkanaście minut czekania na kogoś lub coś. Czas ten trzeba w jakiś sposób wypełnić. Dziś przedstawię dwie aplikacje, które w ostatnim czasie pozwoliły mi na przeczekanie kilku godzin nudy. Dzisiejsze aplikacje to...