iPhone 3G – czy warto go mieć?!

Niestety na temat urządzeń firmy Apple nie mam zbyt wiele do powiedzenia, dlatego sam nie podjąłem się odpowiedzenia na pytanie czy warto mieść iPhone 3G? Myślę, że lepiej zrobi to ktoś kto na iPhonach zna się lepiej. Autorem artykułu jest Tomasz Galicki.

Gdy był prezentowany szerszej publiczności, wywołał wielki entuzjazm i szybko trafił na szczyt sprzedażowych list. Czy, po wielu miesiącach jego użytkowania, sprzęt dalej należy do grupy Apple-must have?

Tradycyjny model (16 GB, pamięć flash) smartfona, docelowo pełniący funkcję „komórki” napotyka wiele przeszkód na drodze np. międzynarodowej komunikacji. I – jak zapewnia wielu użytkowników – tego urządzenia, nasz iPhone może nie radzić sobie ze złapaniem zasięgu za granicą. Po takiej przygodzie, po powrocie do Polski, warto zgłosić się ze swym nabytkiem do punktu obsługi klienta – niech specjaliści sprawdzą, co szwankuje w aparacie i zapewnią, że przy następnej wycieczce, problem nie będzie istniał. Bo o ile Wi-Fi „daje radę” zawsze i wszędzie, to opcja wykonywania zagranicznych rozmów nie jest chyba do końca dopracowana.

Co jeszcze przeszkadza właścicielom tego egzemplarza? Niska jakość zdjęć i filmów, wykonywanych nocą – obraz jest maksymalnie zatarty, nie ma żadnego czujnika reagującego na mrok i – automatycznie – rozjaśniającego zdjęcie od środka. Trudno też wgrać do iPhona nawigację, bo takowa nie została jeszcze stworzona, a wersja zbliżona dla tej, specjalnie projektowanej pod urządzonko, kosztuje ok. 350 euro – nie zawiera jednak map Polski… Brak również opcji ustawiania indywidualnych dzwonków do każdej osoby z listy kontaktu. Myli się program do głosowego wybierania numerów, a korzystając z jednego programu na iPhonie, jednocześnie tracimy dostęp do drugiego – uprzednio otwartego. Drażnić też może nieobecność menadżera plików, bardzo niska moc kalkulatora, a w wielu przypadkach zgubnym okazało się nieblokowanie dostępu do Internetu. Po przypadkowym kliknięciu, sprzęt „zasysał” cały abonament.

Są jednak i tacy, którzy traktując iPhona 3G jako wielofunkcyjną zabawkę, zachwycają się czystością dźwięków, płynących z muzycznego odtwarzacza. Lubią oglądać na nim filmy i mają pewność, że dzięki zainstalowanemu komunikatorowi GG, zawsze będą w kontakcie ze znajomymi. Ponadto, zaopatrzony w gry smartfon, gwarantuje swym użytkownikom doskonały obraz na wyświetlaczu. Bezpieczny dla oczu, a jednocześnie czysty i soczysty. Dodatkowo, dotykowy ekran szybko oraz bezbłędnie reaguje na nasze komendy, jeśli więc potrzebujemy, na każde kiwnięciem palcem, uzyskać dostęp do sieci czy sprawdzić coś w prywatnych dokumentach, warto zastanowić się nad zakupem tego modelu.

T.G.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *