Aplikacja Grupon na telefony z Androidem

Maniacy tzw. „zakupów grupowych” doczekali się niejednego serwisu internetowego oferującego różnego rodzaju produkty i usługi w promocyjnych cenach. Większość z tych serwisów doczekała się już swoich aplikacji w Android Market. Dziś przyjrzę się chyba tej najpopularniejszej – aplikacji serwisu Grupon.

Najbardziej wkurzające w Grupponie jest to, że przy wejściu na stronę koniecznie chcą wyciągnąć mój e-mail. Jeszcze nie wiem co zobaczę na stronie a już muszę podawać e-mail. Tego typu wyciągania danych bardzo nie lubię! Niestety podobnie jest w aplikacji, tuż po jej ściągnięciu woła do nas o podanie maila. Na szczęście można skłamać, że jesteśmy już zarejestrowani i pominąć ten krok.

Po załadowaniu się pierwszych ofert wszystko wygląda ok. Jest lista z ofertami, po kliknięciu na nazwę miasta możemy zmienić lokalizację dla której szukamy kuponów promocyjnych. W moim przypadku domyślnie ustawiony był „Poznań Extra”.

Nie wiem czemu ale jakiekolwiek zmiany parametrów czy wybory ofert trochę trwają. Aplikacja działa niezwykle topornie, do tego nie jest jakoś specjalnie skomplikowana a po instalacji zajmuje aż 11 MB i to bez możliwości przeniesienia na kartę pamięci!

Po za tym przeglądanie ofert jest w miarę wygodne, szczegóły także możemy poznać bez przenoszenia się na stronę internetową. Aplikacja wyposażona jest w całkiem ładny widget, który może wyświetlać nam oferty z wybranego miasta na jednym z pulpitów telefonu z Androidem.

Aplikację można pobrać z Android Market. Niestety u mnie w smartfonie nie zagościła na dłużej głównie ze względu na swój duży rozmiar i toporne działanie. Po za tym przeglądanie wszystkich podobnych aplikacji z promocjami jest nieco uciążliwe. Lepsza byłaby jedna, która zbierałaby informacje z Grupona, Grupera, CitDeala HappyDay i innych serwisów „zakupów grupowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *