mBank w telefonach z Androidem

Jeszcze jakiś czas temu wiele osób do bankowości internetowej podchodziło jak „pies do jeża”. Dziś każdy posiadacz telefonu z Androidem może mieć bank w kieszeni. mBank w ostatnim czasie udostępnił aplikację na Androida pozwalającą wykonać podstawowe operacje bankowe oraz sprawdzić gdzie znaleźć najbliższy bankomat czy „ile stoi” obca waluta.

Aplikacja mBanku tuż po uruchomieniu zachęca nas do zalogowania się na swoje konto bankowe. Jeśli jednak nie chcemy robić operacji bankowych możemy przechodzić do umieszczonych na dole kart, a tam znajdziemy lokalizator bankomatów, zakładkę kontakt ze wszelkimi danymi kontaktowymi banku oraz zakładki notowania i waluty.

O „części informacyjnej” aplikacji nie ma co się rozwodzić, spełnia swoją funkcję i tyle. Aplikacja mBanku pozwala jednak także na zarządzanie kontami i innymi usługami bankowymi. Po zalogowaniu ukazuje się nam lista naszych rachunków bankowych wraz z aktualnym saldem. Po „stuknięciu” w wybrany numer rachunku możemy sprawdzić ostatnie operacje dokonywane na tym koncie. Możemy także wykonać przelew – w wersji na komórki jedynie do zdefiniowanych wcześniej (np. na komputerze) odbiorców.

Panel transakcyjny w aplikacji to jednak nie tylko „rachunki”. W zakładkach „karty”, „kredyty”, „lokaty”, „inwestycje” i „ubezpieczenia” znajdziemy różnego rodzaju informacje o usługach z których korzystamy np. możemy sprawdzić kiedy kończy się nam lokata albo jakie mamy zadłużenie na karcie kredytowej.

Aplikację mBank można pobrać za darmo z Android Market. Program na pewno jest przydatny posiadaczom kont bankowych we wspomnianym banku, jednak funkcjonalność dla niektórych (bardziej aktywnych) może być zbyt ograniczona. Ideałem byłoby gdyby bank pozwolił klientowi zadecydować jakie operacje chce dokonywać przez komórkę bo jeden chce tylko sprawdzać saldo, inny płacić rachunki a inni zmieniać limity na kartach. Uniwersalnym rozwiązaniem każdemu się nie dogodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *