mKampus – aplikacja wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wpadł na pomysł stworzenia aplikacji na telefony z Androidem, która miałaby ułatwić życie studentom. Aplikacja mKampus jest już dostępna, a ja choć na UE nie studiuję aplikacji postanowiłem przyjrzeć się z bliska.

Pomysł oryginalny i za to należy się pochwała. Aplikacja jest też przyjemna dla oka. Przy wejściu wita nas komunikat, że będziemy łączyć się z internetem i jeżeli nie chcemy żeby smartfon zeżarł nam kasę to zaleca się korzystać z połączenia WiFi. Samo menu prezentuje się ładnie, przyciski są duże i czytelne.

„Penetrację” rozpoczynam od aktualności, otwiera się lista tematów a po kliknięciu w wybrany… aplikacja przenosi nas do przeglądarki. Szkoda, że programiści nie pokusili się o zaimportowanie treści do aplikacji. Funkcja trochę rozmija się z celem bo jakbym chciał zobaczyć aktualności na stronie to nie musiałbym instalować aplikacji, wystarczyłoby zapisać link w ulubionych.

Kolejnym przyciskiem jest „plan”. Niestety kilka prób uruchomienia tej funkcji zawsze kończyło się nagłym zamknięciem aplikacji.

Dochodzę w końcu do zakładki „pracownicy” i tu mogę odtrąbić sukces! Z punktu widzenia studenta to chyba najbardziej potrzebna funkcja tej aplikacji. Studenci także w trybie offline mogą przeglądać bazę danych pracowników, sprawdzać pokoje i godziny konsultacji.

Kolejna opcja to ankieta dla studentów i absolwentów UE. Dalej mamy mapę w dwóch postaciach:

  • Mapy Google z pozaznaczanymi budynkami Uniwersytetu Ekomonicznego
  • Fotografia z mapą kampusu uczelni

Mapa zapewne przyda się tym, którzy na uczelni stawiają pierwsze kroki.

„Rekrutacja” to zakładka w której kandydaci na studentów znajdą informacje dla siebie. Niestety te bardziej szczegółowe trzeba otwierać podobnie jak aktualności w przeglądarce. Przycisk ze znaczkiem Euro zachęca nad do wykonania darowizny na rzecz uczelni a kontakt jak sama nazwa wskazuje to zbiór numerów telefonów i adresów do wszystkich wydziałów uczelni.

Aplikacja mKampus zapewne w telefonach studentów zagości na dłużej ze względu na podręczną bazę prowadzących. Pozostałe opcje mogą się przydać, ale nie muszą. Oczywiście mKampus można pobrać bezpłatnie z Android Market.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *