PlusLiga – aktualności, tabele i relacje na telefonach z Androidem

Kibice polskich rozgrywek siatkarskich doczekali się oficjalnej aplikacji. Z aplikacji PlusLiga dowiemy się o terminarzu rozgrywek, wynikach oraz o tym co aktualnie piszczy w męskich klubach siatkarskich.

Aplikacja wita nas ekranem z logo rozgrywek, po chwili ukazuje się strona główna z aktualnościami. Jest to rozwiązane w fajny sposób 0 każda z wiadomości opatrzona jest dużym zdjęciem o wysokiej jakości. Po wybraniu nagłówka newsa wyświetla się nam pełna wiadomość. Aplikacja to jednak nie tylko wieści z hal siatkarskich. W zakładce „drużyny” znajdziemy składy wszystkich ekip występujących w PlusLidze.

Kolejną zakładką jest „terminarz”. W tym miejscu znajdują się terminy przyszłych spotkań oraz wyniki poprzednich. Baza obejmuje sezon od pierwszej kolejki. Ciekawe czy w przyszłym sezonie będziemy mieli dostęp do wyników archiwalnych? Ostatnią pozycją jest „tabela” i nie trudno domyśleć się co tam znajdziemy.

No i teraz czas na kilka refleksji związanych z aplikacją PlusLiga. Aplikacja sama w sobie jest ładna (pod względem graficznym) i funkcjonalna. Niestety nie brakuje jej minusów. Do najpoważniejszych trzeba zaliczyć:

  • Brak pracy w trybie offline – gdy telefon nie jest podłączony do internetu aplikacja się nie uruchomi, a przecież mogłaby wyświetlać treści pobrane przy poprzednim uruchomieniu.
  • Wszystko działa nieco ociężale, zdjęcia ładują się dość długo może dlatego, że są dobrej jakości – w serwisach komórkowych raczej wolałbym, żeby wszystko było „light”.
  • Dlaczego tylko Panowie? Mamy przecież wspaniałą drużynę kobiet, siatkarska PlusLiga Kobiet też ma całkiem niezły poziom. Mam nadzieję, że ten brak zostanie szybko uzupełniony.

Jakby ktoś szukał to aplikację PlusLigi można oczywiście pobrać z Android Market.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *