Go SMS Pro – na Androidzie smsy jak w iphonie, a nawet lepsze

Standardowa aplikacja do sms-ów w telefonach z Androidem, nawet tych z HTC Sense jest nieco uboga. Możliwości jej personalizacji są ograniczone. Dlatego dziś chciałbym przedstawić Wam program Go SMS Pro, który uprzyjemni wizualną i funkcjonalną stronę wysyłania SMS-ów i MMS-ów.

Aplikację Go SMS Pro używam prawie od samego początku przygody z Androidem. Szukałem funkcji, która tuż po odebraniu wiadomości tekstowej wyświetlała ją w postaci okienka na pulpicie tak żebym w celu odczytania i ewentualnego odpisania na SMS-a nie musiał rozwijać belki. Go SMS nie tylko pozwala na wyświetlanie wiadomości wprost na ekranie, ale również upiększa przeglądanie wiadomości.

Dzięki sporej ilości motywów możemy dowolnie dobierać wygląd aplikacji. Jeżeli komuś odpowiadają „dymki” z iPhone może ustawić je w prawie identycznej postaci jak w słuchawce od Apple, można też znaleźć podobne motywy lecz w innych kombinacjach kolorystycznych. W katalogu motywów coś dla siebie znajdą amatorzy „metalowego grania” oraz „różowych misiów”.

No ale aplikacja do „lepszych smsów” to nie tylko sprawy związane z wyglądem. Go SMS to spora ilość użytecznych funkcji ułatwiających eSeMeSowanie. Zaraz po załadowaniu aplikacji widzimy listę osób z którymi prowadzimy konwersacje. Po wybraniu osoby zobaczymy nasze smsy z daną osobą uszeregowane chronologicznie. Pod wiadomościami mamy okno w którym możemy odpisać. Pod spodem mamy kilka przycisków za pomocą których wstawimy emotikonę, utworzymy mms-a w którym możemy m.in. narysować rysunek odręczny lub stworzyć notatkę pisaną odręcznie.

Wróćmy jeszcze na chwilę do ekranu głównego. Gdy klikniemy przycisk menu ukaże nam się „trójkartowy” wachlarz opcji. Wśród nich na uwagę zasługuje m.in. „autoodpowiedź” – opcja ta pozwala ustawić wiadomość np. „nie mogę odpisać bo jadę samochodem”, która będzie wysyłana automatycznie każdemu kto wyśle nam sms-a aż do odwołania. Przydatna jest także wyszukiwarka, która po wpisaniu jakiegoś słowa odnajduje je we wszystkich twoich sms-ach.

Jest też coś dla osób ceniących swoją prywatność – ustawienia hasła do skrzynki z wiadomościami.  Jest też funkcja pozwalająca wysłać wiadomość o określonej dacie i godzinie – swoją drogą ciekawe do czego to można wykorzystać? Może do tego, żeby nie zapomnieć o życzeniach?

Podwójne powiadomienia Go SMS i programu wbudowanego

Prawie każdy kto zainstaluje aplikację Go SMS zmaga się z problemem powiadomieniami o nadchodzących wiadomościach z dwóch programów. Aby tego uniknąć trzeba uruchomić „standardową” aplikację do smsów, najczęściej o nazwie „wiadomości” i w ustawieniach „odfajkować” powiadomienia. Od tego czasu o nadchodzących wiadomościach będzie informowała nas tylko aplikacja Go SMS.

Aplikację Go SMS Pro można pobrać za darmo z Android Market. Dla mnie jest to dużo bardziej funkcjonalne rozwiązanie niż program zainstalowany standardowo. Zdecydowanie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *