Polo TV w na Androida – kultowe kawałki Disco Polo zawsze w twoim telefonie

Muzyka Disco Polo przeżywa w Polsce renesans? Gdy startowała telewizja Polo TV słychać było śmiechy i pytanie kto tego będzie słuchał. Dziś Polo TV (stacja telewizyjna emitująca muzykę Disco Polo) bije rekordy popularności w kategorii kanałów muzycznych i w niedawnym badaniu popularności polskich stacji muzycznych ustąpiła jedynie Vivie Polska. Od jakiegoś czasu stację z disco polo można oglądać na telefonach i tabletach z Androidem i o tym dziś kilka słów.

Aplikacja Polo TV utrzymana jest w odcieniach fioletu i różu. Tuż po załadowaniu programu możemy wybrać opcję „oglądaj”, „nowe klipy” oraz „ramówka”. Zacznijmy więc od końca w „ramówce”  dzień pod dniu, godzina po godzinie czyli program telewizyjny kanału. Bez „fajerwerków”, bez rozwinięć – jednym słowem nic ciekawego, ale jak kto chce sprawdzić o której leci „Disco Relax” to się dowie.

Kolejną pozycją są „nowe klipy”. Niestety nie jestem aż takim znawcą Disco Polo żeby określić czy dane pozycje to faktycznie „świeże kawałki”, ale jest 12 klipów, które można odtwarzać na ekranie telefonu. Minusem jest brak możliwości przewijania filmików.

No i czas na najważniejszą funkcję czyli streaming live kanału Polo TV. Warto zauważyć, że stacja ta zdecydowała się na udostępnienie sygnału w Internecie. Po odpaleniu opcji „oglądaj” pokazuje się nam okienko w którym po chwili ładowania widzimy podgląd kanału. Gdy obrócimy telefon do pozycji poziomej niestety transmisja jest przerywana i znów musimy chwilę poczekać na załadowanie kanału.

Największą wadą, którą programiści Supermedia Interactive (firma podpisująca się pod aplikacją) powinni natychmiast się zająć jest to, że po chwili oglądania ekran lekko przygasa by za chwilę zgasnąć całkowicie. Wtedy transmisja jest przerywana i wznawia się dopiero po „zapaleniu światła” w telefonie. Jak dla mnie błąd ten aplikację na chwilę obecną dyskwalifikuje z normalnego użytku!

Do dopracowania pozostaje też interfejs graficzny, który sprawa wrażenie „surowego”. Programistów należy jednak też pochwalić za to, że w ustawieniach aplikacji możemy wybrać czy chcemy korzystać z aplikacji podczas połączenia 3G czy tylko gdy smartfon podłączony jest do sieci WiFi. Gwoli ścisłości aplikację Polo TV można pobrać za darmo z Android Marketu, a kanał telewizyjny Polo TV dostępny jest w u wybranych operatorów telewizyjnych oraz na pierwszym multipleksie telewizji naziemnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *