TV Program C+ czyli program telewizyjny wg Canal+

Jakiś czas temu w markecie mieliśmy niedobór programów telewizyjnych, teraz wirtualnych gazet z „telewizyjnym rozkładem jazdy” mamy dość sporo. Każdy chce „sprzedać” swoją aplikację. Do tych, którzy oferują nam kieszonkowy przegląd kanałów na Androida dołączył Canal+.

Aplikacja od międzynarodowego ma całkiem przyjemny ekran powitalny z lemurem(?) z reklamy znanym jako „Jedyny Taki”. Zaraz po uruchomieniu automaczynie przenoszeni jesteśmy do karty „moje kanały” gdzie domyślnie znajdziemy na pierwszych pozycjach kanały należące do Canalu Plus, dopiero gdzieś niżej TVP, TVN i Polsat. Na szczęście listę ulubionych możemy dostosować według własnego „widzimisię” przyciskając „edytuj” w lewym górnym rogu. Dodatkowo każdy z kanałów w nawiasie kwadratowym ma numer, nie jestem pewien ale to chyba pozycja w dekoderze Canalu+. Dodatkowo przy każdym kanale widzimy aktualnie nadawaną pozycję oraz następny program.

W ulubionych nie musimy umieszczać wszystkich kanałów, dostęp do tych mamy w karcie „wszystkie”. Stacje są tu uszeregowane alfabetycznie, ponadto mamy do dyspozycji praktyczną wyszukiwarkę. Po pobraniu programu dla danego kanału mamy do dyspozycji uszeregowaną chronologicznie listę audycji, po kliknięciu w jedną z nich możemy przeczytać streszczenie, dodać pozycję do obserwowanych lub wysłać powiadomienie znajomemu (przez bluetooh lub gmail).

Trzecią kartą z kolei są „programy”, tam znajdziemy listę audycji, które zostaną wyemitowane „za moment” oraz audycje, które dodaliśmy do obserwowanych oraz TOP składający się z pozycji, które otrzymały najwięcej „gwiazdek” (chyba od innych użytkowników aplikacji – tylko jak się dodaje te gwiazdki?). Dwie ostatnie karty to „Oferta C+” i „Pomoc”. W moim przypadku wyświetlają się jedynie białe karty – jakiś chwilowy błąd albo niedociągnięcie.

Podsumowując aplikacja „TV program C+” nie wykazał jakiś specjalnie rewolucyjnych rozwiązań. Z powodzeniem może konkurować z innymi tego typu aplikacjami obecnymi w Android Market. Spełnia swoje zadanie i to jest najważniejsze. Po za tym aplikacja podana jest w całkiem ładny graficznie sposób. Można ją za darmo pobrać z Android Market.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *