Freeyah – mój test aplikacji do darmowych rozmów od Heyah

Freeyah to nowe, podobno rewolucyjne rozwiązanie od operatora sieci Heyah. Cały interes polega na tym, że połączenia głosowe przy udziale aplikacji realizowane są poprzez internet, dzięki czemu można znacznie obniżyć lub nawet całkowicie zredukować koszty (zasada działania VOIP). Co ciekawe aplikacja od sieci Heyah współpracuje także z kartami sim innych operatorów. Wystarczy jedynie połączenie z mobilnym internetem.

Postanowiłem dziś sprawdzić czy Heyah wprowadzając „kolorową łapę” faktycznie wprowadzi zamęt na polskim rynku telekomunikacyjnym. Instaluję aplikację i do dzieła…

Po przebrnięciu przez gąszcz regulaminów aplikacja prosi mnie o podanie numeru telefonu. W ramach weryfikacji otrzymuję kod, który automatycznie wpisał się w odpowiednie okienko. Po pozytywnej weryfikacji i zalogowaniu się na ekranie pojawia się cyferblat, próba wyboru jakiegoś numeru fizycznego zakończyła się komunikatem „sprawdź numer rozmówcy…” reszty nie zrozumiałem bo coś zaczęło trzeszczeć.

Przechodzę więc do zakładki kontakty, a tam lista moich znajomych po wybraniu numeru do pierwszego lepszego znajomego wyskakuje komunikat, że „wybrana czynność będzie płatna zgodnie z cennikiem” i mogę tegoż znajomego zaprosić do usługi freeyah, wtedy pogadamy sobie za free.

W poszukiwaniu „darmowych pogaduch” przechodzę więc do pod zakładki „freeyah” i … nie ma tam nikogo. Ani jednego bliższego lub dalszego znajomego z którym mógłbym przetestować nową usługę sieci Heyah…

Niestety w obecnym kształcie aplikacja jest dla mnie całkowicie nieprzydatna. Może będzie lepiej jak wokół freyah wytworzy się jakaś społeczność, jednak jakiegoś ogromnego sukcesu temu pomysłowi nie wróżę – aplikacja związana z siecią Heyah raczej ściągnie jedynie abonentów tej sieci, a nie ma co ukrywać nie ma ich aż tak dużo by przyczynić się do rewolucji na całym rynku telefonii komórkowej.

Jak się okazało zapowiadanej rewolucji (przynajmniej na razie) nie odczułem i dla darmowych rozmów pozostaję przy moim dotychczasowym kliencie VOIP. Gdyby ktoś z Was miał dużo znajomych w Heyah i chciał sprawdzić, kto z nich korzysta z Freeyah to aplikacja w Android Marke… pardon w Google Play dostępna jest za darmo dla klientów wszystkich sieci. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy nie mający wykupionego pakietu internetowego w Heyah za połączenia Freeyah będą płacić zgodnie z cennikiem transmisji danych u swojego operatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *