Google wyda 7-calowy tablet za 149 dolarów!

Tabletową część internetu obiegła informacja o tym, że Google wyda 7-calowy tablet za który zapłacimy jedynie 149 $, według dzisiejszego kursu USD-PLN niecałe 500 zł. Jeśli tak będzie to „budżetowe tablety” mniej popularnych marek mogą czuć się zagrożone.

Z przecieków amerykańskiego serwisu Android and Me dowiadujemy się nie tylko o planowanej cenie urządzenia, ale też niektórych parametrach. Z tego co udało się ustalić tablet od Google’a będzie prawdopodobnie sygnowany marką Nexus, zostanie wyposażony w 7-calowy ekran. Nie wiadomo czy tablet będzie wyposażony w czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 – obniżając cenę urządzenia gdzieś trzeba szukać oszczędności.

Niewiadomą jest też wersja Androida na której tablet będzie pracował, choć bardziej prawdopodobne jest użycie Ice Cream Sandwich czyli Android 4.0, spekuluje się, że w „nowinka” od Google’a może dostać świeżutką „fasolkę” czyli 5.0.

Jeżeli amerykański gigant z Mountain View wprowadzi na rynek swoje urządzenie w zapowiadanej cenie może ono stać się poważną konkurencją dla tabletów mniej popularnych marek (jak choćby Manta, Trak czy Aniol), których tablety możemy kupić w podobnym przedziale cenowym. Niestety nigdy nie miałem okazji osobiście przetestować tabletów z tzw. dolnej półki cenowej, jednak z internetowych recenzji wnioskuję, że nie są to urządzenia idealne. Nie ma też gwarancji, że firma która wykona budżetowy tablet dla Google’a również nie uniknie wpadek.

Dotychczas smartfony sygnowane marką Nexus dla Google produkowali: HTC (Nexus One) oraz Samsung (Nexus S). Kto wyprodukuje Nexus Tab (nazwa jak najbardziej nieoficjalna) i jak się będzie on sprawował być może dowiemy się już wkrótce. Premiera urządzenia nastąpi pewnie za kilka miesięcy.

cigarette electric

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *