Nokaut – porównywarka cen w twoim telefonie z Androidem

Ile razy będąc w jakimś sklepie zastanawiałeś/aś się czy cena na dany produkt jest faktycznie okazyjna? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą internetowe porównywarki cen. Dzięki aplikacji Nokaut na telefony z Androidem bardzo szybko możesz się zorientować w jakiej cenie oglądany przez Ciebie produkt można zakupić w innych sklepach internetowych lub tradycyjnych.Decydując się na zakup jakiegoś sprzętu elektronicznego (np. telewizora) pierwsze kroki kieruję do jednego z marketów elektronicznych, przed zakupem wolę zobaczyć jak faktycznie wygląda rzecz, którą chciałbym kupić. Często okazuje się jednak, że znajduję ciekawszą propozycję i zaczynam się zastanawiać czy cena oferowana przez market jest atrakcyjna czy lepiej wrócić do domu i zamówić towar przez internet?

Z pomocą przychodzi aplikacja od sieci Nokaut, która porównuje ceny w wybranych sklepach internetowych i tradycyjnych przedstawiając tą najkorzystniejszą. Po uruchomieniu aplikacji włącza się nam przewodnik prezentujący funkcje programu.

Po zakończeniu „zwiedzania” możemy wybrać ikonkę z kodem kreskowym i zeskanować ten z opakowania – to najszybszy sposób wyszukiwania przedmiotów. W przypadku dość popularnych przedmiotów zwrócona zostanie nam obszerna lista sklepów w których dany przedmiot kupimy. Skanując kody z mniej popularnych artykułów np. spożywczych zdarzało się, że propozycji nie było wcale lub było ich bardzo mało.

Z listy sklepów możemy wybrać tą ofertę która interesuje nas najbardziej, odpowiada nam cena oraz lokalizacja sklepu (w większości przypadków możemy wybierać z dwóch list „twoja okolica” – sklepy w okolicy w której się znajdujemy oraz „w internecie”. W kolejnym oknie ukazują się nam oferty, które domyślnie posortowane są wg. „popularności”. Jeśli zależy Ci na cenie zmień w górnym lewym rogu sposób sortowania z „od najpopularniejszych” na „od najtańszych”.

Po wybraniu oferty aplikacja automatycznie przeniesie Cię na stronę sklepu na której możesz poznać szczegóły oraz specyfikacje przedmiotu. Możesz też od razu zamówić towar.

Skanowanie kodu jest jedną z opcji wyszukiwania, nazwę modelu możesz też wpisać ręcznie korzystając z przycisku „szukaj” umieszczonego w menu na dole ekranu. W tym wypadku opcje wyglądają tak samo jak w przypadku zeskanowania kodu kreskowego.

Aplikację Nokaut na Androida można bezpłatnie ściągnąć z Google Play (kod z prawej). Przydaje się szczególnie na większych zakupach i pozwala zaoszczędzić czasami całkiem niezłe sumy pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *