Orange wydłuża ważność konta o rok!

20 kwietnia 2012 4 By ANDEK

Walkę na rynku komórkowych usług pre-paid widać gołym okiem. Sieć Orange wprowadziła do swojej oferty nową promocję pozwalającą na wydłużenie ważności konta o rok. Promocja jest o tyle ciekawa, że obejmuje także usługę Orange Free na Kartę, bonus na internet również jest przedłużany o rok!

Dzięki promocji nazwanej „Dwa razy lepiej w Orange” oferta „pomarańczowego operatora” stała się interesująca dla osób, które mało dzwonią. W połączeniu z taryfą Orange Free na Kartę, Orange może pochwalić się jedną z najkorzystniejszych ofert dla klientów chcących swobodnie korzystać z mobilnego internetu.

Promocję sprawdziłem i przekonałem się na własne oczy, że faktycznie działa. Po dzisiejszym uruchomieniu stan mojego konta w Orange Free na Kartę został przedłużony o rok, przedłużeniu uległ też bonus na internet.

Jak przedłużyć konto w Orange o 1 rok?

Sprawa nie jest łatwa bo na stronie Orange w żadnym widocznym miejscu nie znalazłem informacji „jak to zrobić”. Dopiero po kilku minutach grzebania udało mi się odnaleźć notkę z informacją oraz regulamin promocji.

Aby skorzystać z przedłużenia ważności konta o rok należy być abonentem usługi pre-paid sieci Orange (z wyłączeniem usług Zetafon i Ekstra Numer), mieć ważne konto i wysłać SMS o treści START na numer 8002. Usługa zostanie aktywowana w przeciągu maksymalnie 24 godzin, z reguły jednak dzieje się to szybciej.

Z usługi można skorzystać nieskończoną ilość razy czyli np. po każdym doładowaniu możemy przedłużyć ważność konta o rok.

Szkoda, że to tylko promocja – mój komentarz

Promocja pozwalająca wydłużyć ważność konta w ofertach Orange na Kartę jest niezwykle ciekawą propozycją sprawiającą, że oferta tego operatora stała się dużo atrakcyjniejsza. Szkoda jednak, że Orange nie zdecydowało się na zagwarantowanie tego rozwiązania w regulaminie a jedynie wprowadzenie „udogodnienia” w postaci promocji.

Promocje mają to do siebie, że po jakimś czasie lubią się kończyć. Ta z przedłużeniem o rok nie ma żadnej gwarancji terminu. W regulaminie czytamy, że promocja obowiązuje „do odwołania” czyli operator może z niej nie zrezygnować nigdy ale też może zaprzestać przedłużania kont nawet od jutra. Jeśli już jesteśmy przy tym temacie to warto wspomnieć, że promocja „Bonus za doładowanie w Orange Free na karte” działa na tej samej zasadzie od lipca 2010.

Na całe szczęście korzystając z usługi pre-paid („na kartę”) abonenta z siecią nie wiąże żaden termin umowy i zgodnie z obowiązującymi przepisami jeśli przestanie mu się podobać u dotychczasowego operatora (np. dlatego, że ten „wygasił” jedną lub drugą promocję) może przenieść się do innego, gdzie zazwyczaj zostanie powitany chlebem, solą i nierzadko dodatkowymi minutami.

Promocja faktycznie działa i po dzisiejszym uruchomieniu promocji stan mojego konta w Orange Free na Kartę zostało przedłużone o rok, przedłużeniu uległ też bonus na internet.

buy cheap fedex Tenormin

Komórki Play w zasięgu sieci Orange Klienci Playa mogą cieszyć się z coraz lepszego zasięgu. Dzięki umowie sieci Play z Orange klienci tego pierwszego za kilka tygodni będą mogli korzystać z zasięgu sieci Orange. "Kto się czubi ten… robi dobre interesy" - napisał dziś na swoim blogu M...
Orange iCare pomoże w kontrolowaniu wydatków Sieć Orange udostępniła swoim użytkownikom aplikację Orange iCare, która ma pomóc w kontrolowaniu stanu konta i pakietów. Początkowo rozwiązanie dostępne jest jedynie dla posiadaczy telefonów Apple'a, wkrótce z rozwiązania skorzystać mają "Androidowc...
Lekki SMS w Orange czyli za kolejnego „esemesa” zapłacić grosz mniej Orange wystartowało z nową promocję dla klientów komunikujących się ze sobą przy pomocy SMS-ów. Użytkownicy ofert Orange ONE i Orange POP mogą aktywować usługę "Lekki SMS", która powoduje, że każdy kolejna wiadomość SMS wysłana w ciągu jednego dnia j...
T-Mobile i Heyah będą „kasować” za sprawdzanie stanu konta Polska Telefonia Cyfrowa, właściciel marek T-Mobile i Heyah przygotował wakacyjną niespodziankę dla swoich użytkowników. Od 9 sierpnia osoba korzystająca z oferty pre-paid we wspomnianych sieciach zapłaci 4 grosze za każde sprawdzenie stanu konta prz...